sobota, 2 stycznia 2016

Bajeczka do łóżeczka (cz.2)

O ślicznych i wartościowych książeczkach wydawnictwa Bajdaraj pisałam już jakiś czas temu na blogu (KLIK). Cieszy mnie, że ukazały się kolejne dwa tytuły O wróżce psotuszce oraz O pingwinach i ciepłych krainach.


Bajeczki charakteryzują się ślicznymi, zabawnymi i wesołymi ilustracjami. Wydane są bardzo starannie i mają prześliczne kolory szaty graficznej. Z pewnością zainteresują młodych odbiorców. Krótkie, rymowane opowiastki napisane są przystępnym językiem. Czcionka jest wyraźna, duża i zachęca do samodzielnych prób czytania. 

O wróżce psotuszce
W książeczce poznajemy niezbyt uprzejmą wróżkę, której wielką radość sprawia dokuczanie innym zwierzętom. Nasza bohaterka była bardzo zadowolona z siebie, ale nie trwa to wiecznie. Podczas świąt zauważyła, że zwierzęta ubierają choinkę, wspólnie kolędują i spędzają miło czas. Wróżce zrobiło się przykro ... ale czy to wystarczyło, żeby zmieniła swoje postępowanie? Przeczytajcie sami.

O pingwinach i ciepłych krainach
Wesołym pingwinom, które całe dnie spędzały na typowo zimowych zabawach, zamarzyła się podroż do ciepłej Afryki. Podczas wyprawy przeżywają kilka zabawnych przygód, ale ostatecznie udaje im się dotrzeć na słoneczną plażę.

O wróżce psotuszce

O wróżce psotuszce
O pingwinach i ciepłych krainach

O pingwinach i ciepłych krainach


Na stronie wydawnictwa możemy pobrać i wydrukować śliczne kolorowanki z bohaterami książeczek edukacyjnych.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...