poniedziałek, 5 grudnia 2016

Gimnastyka dla bobasa "Muzyczni przyjaciele" #BabyonlineRT #BRTTinyLove

Przedstawiam świetną matę edukacyjną "Muzyczni przyjaciele" Tiny Love , która jest istną salą zabaw dla maluszka. Doskonale stymuluje i wspomaga rozwój poznawczy, umiejętności motoryczne oraz różne procesy poznawcze szkrabów.


Jakościowo mata jest bez zarzutu. Materiał jest bardzo miękki, wytrzymały i co ważne nie mechaci się. Nasz przenośny plac zabaw będzie bardzo długo wyglądał jak nowy. Zabawka ma wymiar 76x86 cm. Bardzo wygodnie się ją rozkłada i składa ( nie musimy za każdym razem demontować pałąków). Mata jest gruba i na pewno maluszkowi będzie na niej cieplutko i miękko. Ślizga się po panelach, więc warto położyć ją na dywanie czy piankowych puzzlach.

Przejdźmy do tego, co najbardziej zainteresowało mojego malucha, czyli do zabawek. Mamy sympatycznego słonika - pianinko, który jest czułym padem elektronicznym. Trzy ustawienia zapewniają dziecku różny sposób zabawy. Przy ustawieniu "Stopa" dziecko samodzielnie aktywuje dźwięki na planszy uderzając w nią rączkami lub nóżkami. Przy ustawieniu "Nutka" odtwarzane są przyjemne melodie w trybie ciągłym. Odtwarza aż 8 znanych melodii dziecięcych (Bach's Minuet, Row, Row, Row Your Boat, Wheels on the Bus, Alphabet Song and more) i 10 unikalnych dźwięków. Co ważne słonik ma wyłącznik, więc sam się nie włączy np. w nocy jak go przypadkowo szturchniemy. Pozostałe wiszące zabawki zwierzątka również są instrumentami muzycznymi.
Żółw z bezpiecznym lusterkiem zamiast skorupy jest tamburynem. Różowy hipopotam jest kastanietem. Żyrafa grzechotką, która bardzo dobrze pasuje do malutkich rączek. Małpa ma przesuwane elementy - talerze. Papuga jest dzwoneczkiem z satynowymi tasiemkami do chwytania i gryzania. U nas furorę zrobił nutowy gryzak, bo akurat jesteśmy na etapie pierwszego ząbka.


Bardzo wygodne są specjalne plastikowe uchwyty na wiszące zabawki, które można przesuwać, aby ułatwić dziecku możliwość sięgnięcia do celu. Podoba mi się, że zabawki ściągnięte mogą być samodzielnymi zabawkami.


Mata świetnie się sprawdzi już od urodzenia dziecka. Na plecach nasz maluszek w dogodnej pozycji obserwuje zabawki zawieszone na pałąku oraz dotyka ich machając rączkami i nóżkami. Dodatkowo nóżkami może włączać słonika. Muzyczna mata zachęca do unoszenia głowy, wspomaga kontrolowanie ruchów ręki, koordynację oko-ręka, wspiera doskonalenie ogólnej sprawności ruchowej oraz ułatwia zrozumienie zależności przyczyna-skutek. Dziecko, które już siedzi może przyglądać się pałąkowi z zupełnie nowej perspektywy. Mnóstwo zabawy zapewnią mu muzyczni przyjaciele ściągnięci z pałąków i ułożeni przed maluchem. 

U nas mata "Muzyczni przyjaciele" sprawdziła się, wzbudziła zainteresowanie i ciekawość maluszka. Synek bardzo lubi bawić się muzycznymi instrumentami , jako osobnymi zabawkami, nie zawieszonymi na pałąku.  Polecamy


Muzyczną matę poznaliśmy dzięki portalowi Babyonline i firmie Tiny Love. Serdecznie dziękujemy.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...