wtorek, 20 grudnia 2016

Pomysł na prezent: Angry Birds Gobbit

Chyba każdy chociażby słyszał o Angry Birds. My mamy pluszaki, książki, plakaty a jakiś czas temu nasza kolekcja powiększyła się o grę zręcznościową dla całej rodziny Angry Birds Gobbit.


liczba graczy: 2 - 8
wiek: 6+
czas rozgrywki: 10 min.
wydawca: Phalanx

Co mamy w pudełku?
Kwadratowe, wysuwane i zamykane na magnez  pudełko  mieści  56 kart z naszymi bohaterami Angry Birds (ptaki, świnie i jaja), żeton zamku oraz instrukcję. Opakowanie jest nieduże i poręczne. Idealnie pasuje do torebki, więc możemy zabrać grę w plener, czy na imprezę do znajomych. Jakość wykonania kart i pudełka jest bardzo dobra. Grafika przemawia zwłaszcza do dzieci, jest kolorowo i wesoło. 

Ale o co chodzi?
Zasady gry nie są trudne. Ptaki walczą ze Świniami o swoje jaja. Należy chronić swoje karty i atakować przeciwników, odpowiednio zakrywając poszczególne karty dłońmi. Liczy się przede wszystkim refleks i spostrzegawczość. 

Na stole kładziemy żeton zamku, a pozostałe kart rozdajemy między graczy. 
Gracze odsłaniają jedną kartę ze swojego stosu i kładą ją obrazkiem do góry przed sobą. Walka rozpoczyna się, gdy na stole są dwie takie same karty (np. dwie świnie lub dwa ptaki w takim samym kolorze). Gracze, na których stosach pojawia się jedna z podwójnych kart, atakują trzecią kartę kładąc na niej rękę. Jej posiadacz może się obronić, gdy pierwszy położy dłoń na swojej karcie. Liczy się tu refleks – kto pierwszy, ten wygrywa i zabiera kartę dla siebie (a także wszystkie karty leżące pod nią). Jeśli ktoś bezpodstawnie zaatakuje lub będzie się bronił, to traci swoje karty i musi przenieść je na żeton zamku, gdzie zostają uwięzione aż do końca rozgrywki. Jeśli gracz odsłoni kartę z  jajem to wszyscy gracze mogą je zaatakować i  odebrać (wraz z kartami, jakie są pod nim). Właściciel jaja powinien je jak najszybciej bronić. 
Gry idealnie nadają się na prezent zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...