sobota, 3 grudnia 2016

Trolle

Trolle królują w kinach, a wydawnictwo Egmont przygotowało specjalnie z okazji kinowej premiery filmu nową serię książek o tych sympatycznych stworkach. 


Trolle. Ilustrowana opowieść

Wydawnictwo: Egmont
Autor:  opracowanie zbiorowe
Seria: Trolls
Objętość: 48 stron
Okładka:  twarda
Format: 220 x 275 mm
Cena: 24,99 zł  22,49 zł

Książka opowiada o trollach, niezwykłych stworzeniach przepełnionych radością życia i obdarzonych bajecznie kolorowymi włosami. Zostali oni zmuszeni do ucieczki przed bergenami i założenia nowej osady Trollowic. Po latach nad sympatycznymi trollami zawisło niebezpieczeństwo. Pomoc przychodzi z najmniej oczekiwanej strony. Ale o tym przeczytajcie sami.

Książka jest niezwykle barwna, żywe kolory i wesołe ilustracje na pewno zainteresują dzieci. Czyta się dość szybko. Ze względu na trollożerne bergeny bajka może być straszna dla młodszych dzieci. Mój 5-latek miał przez chwilę niewyraźną minę.

Trolle. Świat według trolli

Wydawnictwo: Egmont
Autor:  opracowanie zbiorowe
Seria: Trolls
Objętość: 72 strony
Okładka:  twarda
Format: 216 x 285 mm
Cena: 19,99 zł  17,99 zł

Świetna propozycja dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Pierwsze kilka stron jest poświęconych naszym bohaterom. Dowiemy się ciekawych rzeczy o poszczególnych trollach, ale również poznamy te mniej sympatyczne postacie - bergeny.
W książce znajdziemy zadania o zróżnicowanym stopniu trudności. Mamy tutaj labirynty, wyszukiwanie różnic, rysowanie według wzoru, łamigłówki, odnajdywanie cienia, szyfrowanie, zagadki, a nawet grę planszową. Nasze dziecko może nawet zamienić się w trolla, nadać sobie trollowe imię i odpowiedzieć na szereg trollowych pytań ( np. moje prawdziwe barwy to ..., najbardziej przypominam trolla ... ). Zadania przeplatane są ciekawą opowieścią o przygodach trolli. Na plus zaliczam estetyczne wydanie - twarda okładka, porządne kartki oraz kolorowe ilustracje.

Trolle. Bardzo wielka księga trolli z naklejkami

Wydawnictwo: Egmont
Autor:  opracowanie zbiorowe
Seria: Trolls
Objętość: 64 strony
Okładka:  miękka
Format: 200 x 276 mm
Cena: 29,99 zł  26,99 zł

Kolejna propozycja Egmont, to Bardzo wielka księga trolli z naklejkami. Obszerna, bo mająca aż 64 strony wypełnione zagadkami i łamigłówkami. Dodatkowo mamy ponad 1000 naklejek, więc nasze dzieci na pewno się ucieszą. Pociecha może również wyciąć plakaty z ulubionymi bohaterami i przyozdobić nimi swój pokój. Labirynty, sudoku, kolorowanki, wykreślanki, quizy zajmą nasze dzieci na dłuższy czas. Większość zadań jest dla starszych dzieci, które potrafią czytać i pisać. Księga na pewno spodoba się wszystkim miłośnikom tęczowej krainy.


Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...