piątek, 6 stycznia 2017

Niania elektroniczna - czy warto ją mieć?

Każda z nas wie, że nie zawsze można być przy dziecku - trzeba przecież czasem skorzystać z toalety, posprzątać w domu lub iść do kuchni przygotować posiłek. W takich sytuacjach (kiedy maluszek śpi) korzystam z niani elektronicznej Babymoov Simply Care


Zasięg niani elektronicznej to 300 m, a więc świetnie sprawdzi się w dużym domu. Niania elektroniczna jest bardzo poręczna. Nieduży rozmiar i wygodny zaczep do paska sprawiają, że urządzenie można przywieść do ubrania i poruszać się po domu. Odbiornik rodziców jest całkowicie mobilny. Estetycznie również prezentuje się świetnie. Na nadajniku dziecka mamy rysunek dzidziusia, a na odbiorniku dla rodzica rysunek mamy z dzieckiem, więc nie powinny nam się mylić. Obsługa jest intuicyjna, prosta, ale radzę choć raz przeczytać instrukcję obsługi.

Niania może być zasilana na dwa sposoby: 4 bateriami AAA lub za pomocą gniazdka elektrycznego ( zasilacz do gniazdka mikro USB - sprzedawany osobno). My nadajnik dziecka mamy na stałe podłączony do zasilacza, ale możliwość zasilania również bateriami sprawdza się np. w przypadku braku prądu czy wyjścia do ogrodu.

Urządzenie działa na dwóch kanałach. Jeśli są zakłócenia z innych działających w okolicy niań czy innych urządzeń domowych, to zawsze możemy zmienić kanał.

Funkcja VOX daje nam możliwość oszczędzania baterii poprzez przejście w tryb czuwania przy braku odgłosów. W momencie pojawienia się dźwięku, komunikacja nawiązywana jest automatycznie.

Wskaźnik zużycia baterii jest przydatny, bowiem im bardziej zużyte baterie tym mniejszy zasięg i jakość sygnału.

Nianię elektroniczną Babymoov Simply Care możemy zakupić już za 99 zł, a więc cena nie jest wysoka biorąc pod uwagę jakość urządzenia.


Elektroniczna niania pozwala mi nadzorować to, co dzieje się z synkiem i daje mi poczucie, że kontroluję sytuację, mimo, że dziecko nie jest w zasięgu mojego wzroku. Oczywiście z tym poczuciem kontroli nie przesadzajmy, bo wiadomo, że nawet najlepsza niania elektroniczna jest tylko sprzętem i nie zastąpi nas, czyli strażniczek dziecinnego łóżeczka :) 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...