niedziela, 8 stycznia 2017

Wielka Księga Przygód - Kraina lodu

Wyprodukowany przez Walt Disney Pictures w 2013 roku animowany film Kraina lodu okazał się prawdziwym hitem. Nic więc dziwnego, że powstały również książki, gadżety, pomoce szkolne, ubrania z sympatycznymi siostrami. Przedstawiam prawdziwą gratkę dla fanów Elsy i Anny, a jest nią "Wielka księga przygód. Kraina lodu".


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Elizabeth Rudnick, Sarah Nathan, Sela Roman
Seria: Wielka Księga
Objętość: 304 strony
Okładka: flexi
Format: 160 x 200 mm
Cena: 39,99 zł 35,99 zł

Chyba jako jedyni na planecie ziemia nie widzieliśmy filmu Kraina lodu, więc dla nas przygody Elzy, Anny, Olafa, Kristoffa i Svena to była prawdziwa nowość i wielka niewiadoma. Musimy przyznać, że miło się czytało i brak ilustracji wcale nam nie przeszkadzał.

Wielka Księga jest naprawdę wielka, bo zawiera ponad 300 stron. A przeczytamy trzy opowieści. Pierwsza opowieść to historia znana ze szklanego ekranu. Elsa jest najstarszą córką króla i królowej Arendelle, posiadającą moc tworzenia lodu i śniegu. Jako dziecko była bardzo zżyta z młodszą siostrą, ale nieszczęśliwy wypadek sprawił, że dziewczynki musiały wychowywać się z dala od siebie. Po śmierci rodziców Elsa została koronowana na królową. Przypadkowo ujawniła się jej moc i dziewczynka w obawie przed skrzywdzeniem poddanych ucieka w północne góry. Nieświadomie sprowadziła na Arendelle wieczną zimę. Anna wyruszyła na poszukiwanie siostry. Towarzyszył jej Kristoff, renifer Sven oraz bałwanek Olaf.

Kolejne dwie historie nie były przedstawione w filmie animowanym. Jedna z nich nosi dość przerażający dla kilkulatka tytuł "Duchy Arendelle" , ale spokojnie nie ma się czego bać. Zamek Arendelle kryje wiele zapomnianych korytarzy i kryjówek. Całe duchowe zamieszanie to sprawka naszych lodowych bohaterów.  Siostry Elza i Anna nie wiedząc nawzajem o swoich zamiarach postanowiły zorganizować przyjęcia. Jakby tego było mało wybrały dokładnie tę samą datę uroczystości. Nie muszę chyba dodawać, że wyniknie z tego mnóstwo zabawnych i zaskakujących sytuacji. "Zastępca dostawcy lodu" to wesoła historia, w której bałwanek Olaf i renifer Sven próbują wyręczyć w pracy Kristoffa, aby ten mógł udać się na piknik z Anną.

Duża, wyraźna czcionka i podział na krótkie rozdziały na pewno ułatwi czytanie dzieciom rozpoczynającym swoją przygodę z samodzielnym czytaniem. Książka jest bardzo estetycznie wydana, okładka przyciąga wzrok i zachęca do sięgnięcia po tę pozycję.Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania oczywiście książki wydawnictwa Egmont.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...