niedziela, 28 maja 2017

"Edu-piotruś" idealne gry na podróż

Podczas wielogodzinnej podróży nasze dzieci nie muszą być skazane jedynie na podziwianie widoków zza szyby samochodu. Umilmy ich tę rodzinną wyprawę i sięgnijmy po karciane gry z serii "Edu-piotruś" , które łączą w sobie dobrą zabawę z nauką. 


Cała seria składa się z 6 gier (ja dzisiaj przedstawię trzy tytuły) i bazuje na znanej i lubianej grze karcianej "Piotruś".  Każda talia do gry zawiera 25 kart: 12 par z obrazkami pasującymi do siebie w każdej parze oraz tytułowego "Piotrusia", nie mającego pary. Dodatkowo mamy 2 karty, jedna z instrukcją, a druga z odpowiedziami. Karty rozdajemy pomiędzy wszystkich graczy, a następnie spośród otrzymanych kart odkładamy na bok  pary. Z pozostałych kart tworzymy wachlarz, od gracza siedzącego po lewej stronie zabieramy dowolną kartę i  patrzymy, czy karta ta tworzy parę z jedną z kart, którą posiadamy. Jeżeli tak, to odkładamy tę parę na bok, jeżeli nie, to dodajemy tę kartę do swojej puli. Wygrywa ten, kto jako pierwszy pozbędzie się swoich kart, przegrany zostaje z „Piotrusiem” w ręce.

Karty "Edu-piotruś" idealnie nadają się do gry w memory. Wystarczy odrzucić Piotrusia, pozostałe karty odwrócić obrazkami do dołu i ćwiczyć pamięć szukając tych samych kart.

Edu-Piotruś Godziny
Świetna propozycja, aby rozpocząć z maluszkiem naukę odczytywania godzin na zegarze. U nas gra bardzo fajnie się sprawdziła. Mamy tutaj 12 par obrazków, które przedstawiają czynności wykonywane przez sympatycznego króliczka o różnych porach. Mimo identycznej godziny na zegarze, czynności różnią się w zależności od pory dnia lub nocy ( np. o godz. 2 w nocy śpimy, a o 2 popołudniu jemy obiad). Naszym zadaniem jest dopasowanie do siebie kart wskazujących tę samą godzinę, jednak o różnej porze. Edu-Piotruś Dawniej i Dziś
W tej odmianie Piotrusia na kartach znajduje się 12 par ilustracji przedstawiających przedmioty, które łączy wspólne zastosowanie. Obrazki różnią się jednak wyraźnie ze względu na czas, w którym powstały. Nie wszystkie starodawne przedmioty (np. patefon, lampa naftowa) były znane mojemu synkowi. Przy okazji porozmawialiśmy o wynalazkach i upływającym czasie.
Edu-Piotruś Rebusy Kosmos
To już wyższa szkoła jazdy ;) przeznaczona dla dzieci potrafiących czytać. Tematyka bardzo nam się spodobała i wspólnymi siłami (zespołowo) rozwiązaliśmy kosmiczne rebusy.
Tutaj każda para składa się z karty zawierającej rebus oraz karty przedstawiającej rozwiązanie w formie ilustracji. 
Gry prezentują się bardzo estetycznie, ilustracje są wesołe, kolorowe i atrakcyjne. Bezsprzeczną zaletą gier jest ich kieszonkowy format. Są tak małe, ze możemy je ze sobą wszędzie zabrać. W torebce czy plecaku zajmą niewiele miejsca, a będziemy mogli w nie grać, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Dodatkowym atutem gier jest ich cena - w promocji zakupimy je już za 2,99 zł. 
Seria "Edu-piotruś" przeznaczona jest dla dzieci powyżej 4 roku życia, a została wydana przez Trefl-Kraków. Różnorodna tematyka gier sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie - najmłodsi, nieco starsi, a nawet dorośli ;) Gra jest niezwykle prosta a jednocześnie niezwykle emocjonująca.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...