wtorek, 16 maja 2017

Mini Eksperymenty: Fun Pearls

Fun Pearls, czyli robimy własny odświeżacz powietrza. Bardzo fajny i efektowny eksperyment. 


W opakowaniu FUN pearls znajdziemy:
- kulki hydrożelowe (suche)
- aromat
- ozdobny woreczek z tasiemką
- plastikową, zakręcaną probówkę
- instrukcję (Instrukcja zawiera nie tylko tylko szczegółowy opis wykonania eksperymentu, ale również wytłumaczenie zachodzących zjawisk)


Przeprowadzenie doświadczenia nie jest szczególnie trudne, nie mieliśmy żadnych problemów. Należy tylko uważać, aby młodsze dzieci nie połknęły hydrożelowej kulki, ale to chyba jest oczywiste.


Plastikową probówkę do połowy napełniliśmy wodą o temperaturze pokojowej i przelaliśmy ją do szklanki. Następnie do wody dodaliśmy aromat i wymieszaliśmy. Hydrożelowe kuleczki wsypaliśmy do ozdobnego woreczka i zawiązaliśmy sznurek, aby nic nie wyleciało. Całość włożyliśmy do szklanki z pachnącą wodą, tak aby woreczek był całkowicie zanurzony. Teraz czekaliśmy i po około 4 godzinach hydrożelowe kulki napęczniały do tego stopnia, że wypełniły szczelnie woreczek. Nasz wykonany własnoręcznie odświeżacz powietrza bardzo ładnie się prezentuje i intensywnie pachnie. Zrób odświeżacz powietrza i dowiedz się jak ważnym zmysłem jest węch i co ma wspólnego ze smakiem jedzonych potraw!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...