wtorek, 4 lipca 2017

Kości Skryby (tom 2) - Brandon Sanderson

"Kości Skryby" to już II tom serii " Alcatraz kontra Bibliotekarze".


Wydawnictwo: IUVI
Autor: Brandon Sanderson
Seria: Alcatraz kontra Bibliotekarze
Objętość: 320 stron
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Format: 13,5 x 20,5 cm
Cena:  29,99 zł

Dla tych, którzy nie czytali poprzedniej części przypominam, że książka opowiada o przygodach 13-letniego Alcatraza. Chłopiec uświadamia sobie, że posiada specyficzne zdolności - potrafi posługiwać się magicznymi soczewkami okularów oraz zepsuć każdą rzecz. Kolejnym zaskoczeniem jest odkrycie tajemniczej i złowrogiej organizacji Bibliotekarzy. Rządzą oni światem i kontrolują informacje przekazywane  ludziom. W kolejnej części Alcatraz i Bastylia łączą siły z nowymi przyjaciółmi, aby wyśledzić dziadka Smedry oraz ojca Alcatraza. Udają się do mrocznej i starożytnej Biblioteki Aleksandryjskiej. Jej zbiorów strzegą przerażający kustosze - podstępni złodzieje dusz. Jakby tego było mało, po piętach depcze im najemnik Kość Skryby. Czy nastolatkowi uda się odnaleźć ojca i dziadka? Czy zdoła zachować duszę?

W tej części pojawiają się nowi bohaterowie. Rodzina Smedry powiększa się o kuzynkę Australię, która po przebudzeniu nie prezentuje się najlepiej (taki już jej dar) oraz stryja Kaza z tendencją do gubienia się oraz kompleksem niskiego wzrostu. Niezła rodzinka ;) Poznamy również mamę Bastylii.

Alcatraz po raz kolejny dzieli się z nami swoją autobiografią, robi to w swoim niepowtarzalnym stylu z humorem i sarkazmem. Uwielbia drażnić się ze swoim czytelnikiem i wychodzi mu to doskonale. Wartka akcja porywa nas już od pierwszych stron, później jest już tylko lepiej. Czarno-białe ilustracje idealnie komponujące się z treścią, krótkie rozdziały i wyraźna czcionka sprawia, że lekturę bardzo przyjemnie się czyta. Nie będziecie mieli ani chwili na nudę. Książkę połyka się w całości, aż żal ją odłożyć i zrobić sobie przerwę. "Kości Skryby" to ciekawa książka skierowana do młodszego odbiorcy. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...