czwartek, 27 lipca 2017

Squla Quiz Klasa 1

Dzisiaj przedstawiam "Squla Quiz Klasa 1", który ukazał się nakładem wydawnictwa Granna. Dzięki grze zorganizowaliśmy domowy teleturniej :)


Producent: Granna
Kategoria wiekowa: 4 - 7 lat
Liczba graczy: 2 - 6 osób
Czas rozgrywki: 15 min.
Cena: 34,99 zł

Gra przeznaczona jest dla 2 - 6 graczy w wieku powyżej 4 lat. W solidnym pudełku znajdziemy 108 kart z zadaniami, dwie karty z odpowiedziami, 36 żetonów, czytelną instrukcję oraz kartę z kodem dostępu do Squla.pl.

Tematy w jakich sprawdzi się nasza pociecha to matematyka, przyroda, polonistyka, plastyka, wychowanie fizyczne i muzyka. Pytania odnoszą się m.in. do rozpoznawania zwierząt, figur geometrycznych, kolorów, roślin, rzeczy codziennego użytku, odczytywania czasu, znajomości numerów alarmowych oraz rozwiązywania zadań matematycznych. Jest różnorodnie i ciekawie. Karty wykonane zostały bardzo estetycznie z niezbyt grubej tekturki i mają zaokrąglone rogi. Na każdej znajduje się pytanie, cztery warianty odpowiedzi oraz rysunek nawiązując do zadania. Tak więc, potrzebujemy pomocy osoby dorosłej, która zostaje prowadzącym i odczytuje pytania.

Możemy zagrać z jednym dzieckiem lub z większą grupą dzieci. W pierwszym przypadku celem gry jest zdobycie minimum 8 żetonów po odpowiedzeniu na 12 pytań. Oczywiście te limity możemy indywidualnie ustalać.
Grając z większą grupą dzieci rozdajemy każdemu po 2 żetony. Ze stosu kart wybieramy pytanie i czytamy. Jeśli gracz odpowie poprawnie to otrzymuje żeton, a jeśli nie to oddaje żeton osobie siedzącej po prawej stronie. Po 12 pytaniach podliczamy punkty, ten kto ma ich najwięcej wygrywa.

Taki Squla Quiz to jeden z przyjemniejszych sposobów na trenowanie pamięci i zdobywanie szkolnej wiedzy. Co ważne, pytania są zgodne z podstawą programową MEN. My jesteśmy akurat na etapie nauki zdrowej rywalizacji między rówieśnikami oraz umiejętności przegrywania i "Squla Quiz Klasa 1" także w tych wyzwaniach nam pomaga. 


Bardzo fajnym pomysłem jest dołączenie do gry karty z kodem dostępu do Squla.pl na okres 30 dni. Squla.pl to platforma edukacyjna dla dzieci, która pozwala im uczyć się poprzez zabawę. Program obejmuje prawie 50 000 zadań w postaci quizów, misji i gier o różnym poziomie trudności, przeznaczonych dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej oraz dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dzięki nowatorskiej formule Squli dzieci lubią się uczyć i więcej się uczą, a zatem osiągają lepsze wyniki. Squla to gwarancja rozwoju. Chociaż powiem szczerze, że jeśli mam wybór tablet czy gra planszowa to zawsze wybiorę planszówkę ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...