sobota, 24 lutego 2018

Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka

W książce dla dzieci "Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka" został ukazany świat wampirów, znany dotychczas z literatury dla starszego odbiorcy. Bez obawy jednak, nasz tytułowy bohater nie jest wampirem rodem z horrorów dla dorosłych.


Wydawnictwo: Egmont Polska
Autor: Marcin Wicha
Seria: Poczytaj ze mną
Objętość: 48 stron
Okładka: miękka
Format: 200 x 250
Cena: 14,99 zł  11,24 zł

Sebastian Van Pirek to nie śpiący w trumnie hrabia Dracula, który co noc poluje na niewinnych ludzi. Jest dość niezwykłym przedstawicielem swojego gatunku, bowiem nie ma kłów, jego ulubionym zajęciem jest wymyślanie dowcipów, a na obiad woli warzywa niż krwiste mięso. Gdy wampirek kończy sześć lat, tata zapisuje go do Wieczorowo-Nocnej Szkoły Strachów i Upiorów. Tutaj trafia do klasy ogólnostraszącej i poznaje swojego pierwszego przyjaciela - Warczysława Kłapa - pochodzącego z rodziny wilkołaków.  Jakie krwiożercze zawody może wykonywać współczesny wampir i czy Sebastianowi uda się zdać arcytrudny egzamin praktyczny ze straszenia? Zapraszam do lektury.

Biografia została napisana w ciekawy sposób z wieloma zabawnymi momentami. Szata graficzna wydania nawiązuje do innych pozycji z serii "Poczytaj ze mną". Rozdziały są krótkie, czcionka duża i wyraźna, a ilustracje nietuzinkowe. Książka nie ma walorów czysto rozrywkowych, jest również wyjściem do rozmowy z dzieckiem o przyjaźni, wsparciu, czy inności.Księgarnia EGMONT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...