poniedziałek, 14 maja 2018

Detektyw Pingwin i sprawa zaginionego skarbu

Zapraszam na kryminał dla dzieci "Detektyw Pingwin i sprawa zaginionego skarbu", który tryska humorem i trzyma w napięciu do ostatniej strony. 


Wydawnictwo: Zielona Sowa
Autor:  Alex T. Smith
Seria: Przygody Detektywa Pingwina
Objętość: 208 stron
Okładka: twarda
Format: 140 x 215 mm
Cena: 29,90 zł

Zacznę od wizualnej strony książki, bo jest fantastyczna. Twarda oprawa, świetnej jakości kartki, krótkie rozdziały, duża i wyraźna czcionka oraz niebanalne ilustracje wykonane w odcieniach szarości, bieli i pomarańczu. Czytanie historii zaczynamy od pierwszej strony gazety "Głos Willanowa" z różnymi zabawnymi historiami i reklamą pana Pingwina. Co ciekawe książka dotarła do nas zapakowana właśnie w arkusz gazety. Świetnie to wyglądało. 


Detektyw Pingwin tylko wyglądem przypomina typowego przedstawiciela swojego gatunku, bowiem nie potrafi pływać i nie cierpi chłodu. Jest Profesjonalnym Poszukiwaczem Przygód, a na dowód tego ma wspaniały kapelusz ze strzałką, imponujące szkło powiększające oraz torbę z drugim śniadaniem.  Ma również asystenta i przyjaciela w jednej osobie - pająka Colina, który jest mistrzem karate, a porozumiewa się przy pomocy odręcznych notatek. Do pełni szczęścia brakuje mu tylko zlecenia i wówczas kontaktuje się z nim Budyka Gnatek właścicielka Muzeum Obiektów Extraordynaryjnych. Prosi ona o odszukanie ukrytego skarbu, który mógłby uratować lokalne muzeum przed zamknięciem. Pan Pingwin i Colin odkrywają tajne przejście prowadzące do zapomnianej podziemnej dżungli pod muzeum. Aby odkryć skarb założyciela muzeum sir Randolfa Gnatka muszą podążać za mapą, zmierzyć się z aligatorami, ogromnym wodospadem i podstępnymi rabusiami. Na szczęście burzliwa przygoda kończy się wesołym, dobrym akcentem. Colin wraz ze swoim nieodłącznym melonikiem jest moją ulubioną postacią.Książka napisana jest lekko, z humorem, przyjemnie i szybko się ją czyta. Idealna opowieść przygodowo - detektywistyczna dla dzieci w wieku od sześciu lat i dla mnie. Z niecierpliwością czekamy na drugi tom serii. Tym razem z Panem Pingwinem udamy się na pokrytą śniegiem górę i postaramy odnaleźć znikające zwierzęta. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...