czwartek, 13 września 2018

Nieodgadniony (tom 1) - Maureen Johnson

Jeśli uwielbiacie rozwiązywać zagadki kryminalne to najnowsza powieść Maureen Johnson "Nieodgadniony" z pewnością przypadnie wam do gustu. 


Wydawnictwo: Poradnia K
Autor: Maureen Johnson
Objętość: 400 stron
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Format: 13,7 x 20,3 cm
Cena:  39,99 zł 29,99 zł

Albert Ellingham założył w XX wieku prywatną i bardzo elitarną szkołę dla najbystrzejszych umysłów. Nauka w Akademii Ellinghama od zawsze była bezpłatna, ale dostać się do niej jest bardzo trudno i każdego roku udaje się to jedynie 50 osobom. Szkoła ma niechlubną przeszłość. W pierwszym roku jej działania zdarzyła się ogromna tragedia, uprowadzona została rodzina Ellinghama. Wkrótce odnaleziono ciało żony, ale po córce zaginął wszelki ślad. Jedyny trop jaki pojawił się w sprawie to list-zagadka. Mimo ogromnego zaangażowania właściciela szkoły oraz policji sprawa porwania pozostaje nierozwiązana. Po latach uczennicą prestiżowej szkoły zostaje Steve Bell, dziewczyna o dość osobliwych zainteresowaniach. Fascynują ją zbrodnie i techniki detektywistyczne, a w dorosłym życiu chciałaby być agentką FBI. Steve jest inteligentna, zabawna, ale dość wycofana i dlatego nie ma wielu przyjaciół. Jest natomiast pewna, że uda jej się rozwikłać zagadkę sprzed 80 lat. Najpierw jednak musi stawić czoło codziennemu życiu w Akademii, tak różnemu od dotychczasowego.

Narracja "Nieodgadnionego" prowadzona jest w dwóch planach czasowych, wydarzenia współczesne przeplatane są z  retrospekcjami z 1936 roku. Powoli poprzez przesłuchania policyjne, artykuły z gazet  odkrywamy kulisy tragicznych wydarzeń z lat trzydziestych ubiegłego wieku. Podczas gdy obecna narracja opowiedziana jest w dużej mierze z punktu widzenia Stevie.

Bestseller Maureen Johnson pozytywnie mnie zaskoczył. Od pierwszych stron autorka wciąga nas w trzymającą w napięciu wartką akcję, której zwroty są trudne do przewidzenia. "Nieodgadniony" to pierwsza część trylogii, więc nie żegnamy się definitywnie ze Stevie Bell i jej przyjaciółmi. Nie pozostaje więc nic innego, jak z niecierpliwością czekać na kolejny tom opowieści. 


Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję
księgarni TaniaKsiazka.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...