niedziela, 22 września 2019

Smerfy i maszyna snów

Przed nami 37 tom przygód niebieskich ludków - "Smerfy i maszyna snów". Co ciekawe album jest świeżutki, bo opublikowany w Belgii zaledwie kilka miesięcy temu. 


Temat jak najbardziej na czasie, bo dotyczy uzależnienia. A jak wiemy w dobie wszechobecnego dostępu do internetu, gier komputerowych i innych pożeraczy czasu, warto rozmawiać z dziećmi i wskazywać im sygnały, które świadczą o danym nałogu.

Tym razem Smerfy znajdują w lesie kryształową tablicę, która ukazuje ich marzenia senne. Niebieskie skrzaty są zachwycone i spędzają czas na zabawie, zaniedbując codzienne obowiązki. Nawet Papa Smerf nie może oprzeć się magicznej tablicy. Okazuje się, że za wszystkim stoi Gargmel wraz z potężnym magiem Okultusem. Pierwszy czarownik chce dostać Smerfy, a drugi liczy na niezmierzone bogactwa, które obiecał mu Gargamel. Jedynym Smerfem, który nie uległ magicznej tablicy jest Ważniak. Teraz on musi uratować swoich przyjaciół.

Graficznie album prezentuje się jak zawsze fantastycznie. Żywa kolorystyka, charakterystyczne rysunki, dobrej jakości papier, duża i wyraźna czcionka. 
Księgarnia EGMONT

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...