wtorek, 7 kwietnia 2020

Banda Beti

My bohaterów kreskówki Banda Beti poznaliśmy dzięki świetnym publikacją wydawnictwa Egmont. Dzisiaj pokażę książkę "Banda Beti. Nowa kolekcja bajek" oraz "Banda Beti. Wodne kolorowanie". 


Banda Beti. Nowa kolekcja bajek

W książce znajdziemy cztery opowieści oraz krótkie przedstawienie głównych bohaterów. Do bandy należą: energiczna sówka Beti, lękliwa i rozsądna dżdżownica Pietrek, lisiczka Sylwia oraz wiewiór Rysio.
Na 128 stronach poczytamy o tym, jak sówka Beti została burmistrzynią Pliszkowego Lasu, o wyścigu gokardów, o poszukiwaniu magicznego kamienia spełniającego życzenia oraz  o plażowej imprezie. 

Publikacja z pewnością przypadnie do gustu przedszkolakom. Nie sposób nie wspomnieć o ładnym wydaniu bajeczki - twarda oprawa na gąbce oraz świetnej jakości, grube kartki. Do tego duże,  całostronicowe, bajecznie kolorowe ilustracje.
Banda Beti. Wodne kolorowanie

Bardzo ciekawa propozycja także dla maluszków, które dopiero zaczynają malować farbkami. takie oswojenie się z pędzelkiem bez brudzenia. 

Wystarczy tylko zwilżyć pędzel w wodzie, pociągnąć nim po obrazku (zakropkowana przestrzeń) i rysunek nabierze barw. Dzieci tak się bawiąc ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację i zdolności manualne. 

Malowanka wodna prezentuje bohaterów bajki "Banda Beti". Każdej ilustracji towarzyszy krótki tekst, który jest idealnym dopełnieniem rysunku. Pędzelek, trochę wody i świetna zabawa gwarantowana! Polecam.
2 komentarze:

  1. Bardzo fajna propozycja z wodnym kolorowaniem. Nie jestem dość na bieżąco, ale syn pewne były zachwycony. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...