środa, 2 sierpnia 2017

Quiz ortograficzny, czyli z ortografią za pan brat

Nauka ortografii nie musi być nudna i frustrująca, a udowodnia to wydawnictwo Granna. "Quiz ortograficzny" pozwala dzieciom utrwalić prawidłową pisownię trudnych wyrazów poprzez zabawę. Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, ja bawiłam się z moim 8-letnim chrześniakiem.


Producent: Granna
Seria: IQ Granna
Kategoria wiekowa: 7 - 12 lat
Liczba graczy: 1- 6 osób
Czas rozgrywki: 15 - 30 min.
Cena: 34,99 zł

"Quiz ortograficzny" należy do serii gier edukacyjnej IQ Granna. Jak dotąd w serii ukazało się aż 9 tytułów, którym patronuje Profesor Granna. 


W opakowaniu znajdziemy aż 90 dwustronnych kart. Haseł do nauki mamy więc całkiem sporo. Każda z kart zawiera wyraz z brakującymi literami h, ch, ż, rz, u lub ó, ukrytą prawidłową odpowiedź oraz kolorowy rysunek obrazujący dane słowo. Magiczny czytnik, czyli czerwony foliowy prostokąt, pozwoli nam odczytać prawidłową odpowiedź. Wystarczy go przyłożyć do zamazanego wyrazu i gotowe. Bardzo fajne urozmaicenie gry. Dołączono również żetony z brakującymi literami do typowania odpowiedzi oraz żetony biedronki do zliczania punktów. Instrukcja jest czytelna i zawiera także dodatek, w którym wyjaśniono zasady pisowni z ó i u, ch i h, rz i ż. Warto zacząć grę właśnie od powtórzenia tych zasad. 


Celem gry jest nauka poprawnej pisowni danych słów. Możemy grać bez zdobywania punktów lub z punktowaniem prawidłowych odpowiedzi. W obu przypadkach rozgrywka przebiega tak samo. Karty tasujemy i układamy na środku stołu. Ze stosu wyciągamy jedną kartę. Gracze dobierają odpowiedni żeton, aby wyraz został zapisany poprawnie. Sprawdzamy prawidłową odpowiedź czytnikiem. Jeśli gramy na punkty to za każdą prawidłową odpowiedź przyznajemy żeton biedronkę. Ten, kto nazbiera ich najwięcej wygrywa.
Nie musimy od razu grać wszystkimi kartami, możemy wybrać jeden zestaw słów, np. z ch i h. Długość rozgrywki także możemy dopasować indywidualnie."Quiz ortograficzny" to bardzo dobra gra, którą warto mieć. Taki aktywny i wesoły sposób nauczania jest o wiele bardziej atrakcyjny dla dziecka niż żmudne odpytywanie ze słówek. Polecamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...