piątek, 11 sierpnia 2017

Karta Rowerowa

Mój starszy syn całkiem sprawnie radzi sobie z jazdą na rowerze, więc przyszedł czas na zapoznanie go z zasadami ruchu drogowego i tu z pomocą przyszło nam wydawnictwo Granna wraz z edukacyjną grą "Karta Rowerowa".


Gra przeznaczona jest dla jednego do czterech graczy w wieku powyżej 6 lat. 


W solidnym pudełku znajdziemy dużą, kolorową planszę. Mamy również 53 karty z pytaniami i odpowiedziami, 4 karty rowerowe, 12 żetonów z miejscami docelowymi, 4 rowerzystów z podstawkami, kartę bezpieczeństwa, kostkę do gry oraz instrukcję. Wszystkie elementy zostały wykonane bardzo starannie, a wesołą szatą graficzną przyciągają wzrok najmłodszych.
Na czym to polega?
Dzieci mają za zadanie udać się na przejażdżkę rowerową po mieście, ale żeby nie było nudno muszą odwiedzić  trzy miejsca, które uprzednio wylosowały. Na planszy takich miejsc jest 12 (basen, biblioteka, sklep zoologiczny, apteka, kwiaciarnia itp.) Wygrywa ten, kto pierwszy zostawi na mapie 3 żetony i wróci do domu.


Poruszamy się po planszy zgodnie z zasadami ruchu drogowego maksymalnie o tyle pól, ile wskaże rzucona kostka. Ruch może być krótszy, ale nie możemy się zatrzymać na polu, na którym stoi już inny rowerzysta.
Na drodze możemy spotkać specjalne pola oznaczone:
- znakiem zapytania - wówczas losujemy jedną karę i odpowiadamy na zawarte na niej pytanie. Jeśli nam się uda to rzucamy kostką raz jeszcze i wykonujemy ruch.
- jasnożółtym kolorem - obok nich znajdują się znaki drogowe, do których należy się zastosować np. zakaz zatrzymywania, nierówna droga itp. Wyjaśnienie poszczególnych znaków umieszczono w instrukcji."Karta Rowerowa" to świetna gra edukacyjna, która w przystępny i ciekawy sposób nauczy nasze dzieci zasad ruchu drogowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...