niedziela, 17 września 2017

Quiz zoologiczny - poznajemy zwierzęta świata.

Dzisiaj przedstawiam świetną grę z serii IQ Granna. Quiz Zoologiczny to aż 360 pytań ze świata zwierząt. Potężna dawka wiedzy nie tylko dla młodych zoologów, ale także dla dorosłych.


Producent: Granna
Seria: IQ Granna
Kategoria wiekowa: 8+
Liczba graczy: 1- 6 osób
Cena: 34,99 zł

Gra towarzyska, w którą można zagrać samemu lub zaprosić do zabawy jeszcze 5 graczy, w wieku od 8 lat.

Quiz składa się z 63 żetonów punktów, 18 żetonów do głosowania oraz z jednej talii. Dostajemy do zabawy aż 90 kart z kilkuset pytaniami o zróżnicowanym poziomie trudności. Uwielbiam tą grę, może dlatego, że wciąż znajduję informację, które wprawiają mnie w zdumienie. Skąd wzięła się nazwa "pająk ptasznik"? Czy wszystkie ramiona ośmiornicy mają jednakową długość? Z czego szerszeń  buduje swoje gniazdo? Ile waży nowo narodzony słoń? Co jada tukan? Czy znacie odpowiedzi na każde z tych pytań?


Rozgrywka:
1) Każdy z graczy otrzymuje po trzy znaczniki punktów (o wartości 1, 2 , 3) oraz trzy różne żetony do głosowania (A, B i C).
2) Pozostałe żetony punktów kładziemy na środku stołu, tworząc z nich pulę punktów, a obok nich tworzymy stos kart z pytaniami (tak, by na wierzchu była widoczna strona ze zdjęciem).
3) Pierwszy z graczy (startowy) bierze jedną kartę z wierzchu stosu i odczytuje jedno z trzech widniejących na niej pytań.
4) Pozostali deklarują, za ile punktów chcą na nie odpowiadać (1, 2 lub 3).
5) Następnie gracz startowy czyta trzy możliwe odpowiedzi.
6) Każdy z graczy spośród swoich żetonów do głosowania (A, B i C) wybiera prawidłową, jego zdaniem, odpowiedź i równocześnie z innymi uczestnikami quizu wykłada ją przed sobą. Mamy trzy możliwości punktacji:
- jeśli wszyscy odpowiedzieli poprawnie: każdy z graczy otrzymuje tyle punktów z puli, ile zadeklarował
- jeśli nikt nie odpowiedział poprawnie: wszystkie zadeklarowane znaczniki punktów wracają do puli
- jeśli tylko część graczy odpowiedziała poprawnie: każdy z graczy, którzy odpowiedzieli poprawnie, otrzymuje tyle punktów, ile zadeklarował
PREMIA - otrzymują ją gracze, którzy poprawnie odpowiedzieli za 3 punkty. między nich dzieli się po równo punkty zadeklarowane przez tych, którzy odpowiedzieli niepoprawnie. Jeśli punktów nie da się podzielić po równo, każdy z uprawnionych otrzymuje tę samą liczbę punktów, a reszta znaczników wraca do puli.
7) Jeśli gracz straci wszystkie punkty to otrzymuje wówczas pytanie zilustrowane zdjęciem. Jeśli poprawnie odpowie otrzyma 1 punkt. Jeśli odpowie źle, nic nie traci.
8) Rozgrywkę wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie 21 punktów.
Jeśli macie w domu dociekliwego ucznia, który zadaje mnóstwo pytań i jest żądny wiedzy, ta gra jest dla was. Gwarantuję, że gra zaciekawi, rozbawi, a niekiedy wprawi w zdumienie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...