sobota, 30 stycznia 2016

Zestaw okołoporodowy Canpol Babies - RECENZJA

Produkty Canpol Babies są mi znane i towarzyszą nam od ponad 4 lat. Dzisiaj przedstawię mini niezbędnik okołoporodowy, który otrzymałam w ramach testów na stronie Blogosfera Canpol.


Laktator manualny EasyStart
Będąc w pierwszej ciąży miałam dylemat: "Kupić laktator, czy nie?". Nie wiedziałam, jak to będzie z karmieniem piersią. Z perspektywy czasu powiem, że warto mieć laktator, nawet kiedy karmimy naturalnie. Mi najbardziej przydał się podczas nawału mleka, nie poradziłabym sobie bez niego. Później również był przydatny, gdy chciałam gdzieś wyjść bez maluszka. Odciągałam pokarm i resztą zajmował się już tatuś. Jeszcze jedna rzecz przemawia za tym żeby zakupić laktator przed porodem - cena. Wiadomo, że jak na gwałt czegoś potrzebujemy, to lecimy do sklepu, nie patrzymy na cenę i często przepłacamy.

Zawartość pudełka zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Sam wygląd laktatora jest bardzo estetyczny, wykonany został również starannie. W skład zestawu wchodzi część główna służąca do odciągania (korpus laktatora), pompka (raczka), adapter do butelek wąsko i szerokootworowych butelka ze smoczkiem ( smoczek nr. 1) podstawka oraz kilka nakładek, uszczelek i zaworków łączących laktator w całość. Wszystkie elementy możemy schować do dołączonego do zestawu szarego, wygodnego woreczka. Oczywiście otrzymujemy również czytelną instrukcję w języku polskim, która zawiera nie tylko sposób montażu urządzenia, ale również praktyczne wskazówki dla mam ( m.in. kiedy najlepiej karmić, jak przechowywać odciągnięty pokarm, czy jak dbać o urządzenie).
Montaż laktatora jest prosty. Samo użycie także nie sprawia wielu trudności. Urządzenie posiada dwa tryby odciągania pokarmu - stymulacja (pobudza laktację i wpływa korzystnie na wypływ mleka z piersi) oraz głębokie odciąganie ( imituje ssanie niemowlęcia). Bardzo pomocna okazała się również funkcja regulacji siły ssania, która pozwala na indywidualne dopasowanie do potrzeb konkretnej mamy. U mnie lepiej laktator spisywał się bez silikonowej nakładki. Dużym plusem jest to, że laktator EasyStart pasuje do szeroko – lub wąskootworowych butelek firmy Canpol. Dodatkowym jego atutem jest przystępna cena (ok. 60zł w sklepach internetowych). Laktator ręczny na pewno sprawdzi się w sytuacjach awaryjnych, kiedy nie możemy przystawić dziecka do piersi. Jest bardzo cichy, więc możemy dyskretnie odciągnąć pokarm, nie zwracając na siebie niepotrzebnej uwagi. 

źródło: canpolbabies.comUltrachłonne, oddychające podkłady poporodowe na noc
Kolejny produkt, który jest niezbędny w pierwszych dniach po porodzie i w połogu. Podkłady są duże ( 38 x 19 cm) i wyprofilowane, dzięki czemu dopasowują się do naszego kształtu ciała i zapewniają nam większą wygodę. Powłoczka zewnętrzna jest delikatna, miękka i oddychająca. Pozwala to zredukować powstawanie ewentualnych podrażnień. Dla mnie dużym plusem jest to, że podkłady mają szeroki pasek samoprzylepny, który zapobiega przesuwaniu się podkładu. Są wygodne w użytkowaniu i wystarczająco chłonne. Sprawdziły się w nocy. 
Wielofunkcyjne, jednorazowe podkłady higieniczne.
W opakowaniu znajdziemy 10 szt sporych (60 x 90 cm) podkładów. Wykonane zostały z miękkiej i delikatnej powłoczki (od środka), a na zewnątrz z wodoodpornej  warstwy izolacyjnej. Podkłady doskonale chłoną płyny, a przy tym również neutralizują zapach.
Podkłady przydadzą nam się nie tylko w szpitalu po porodzie (możemy je kłaść  na łóżko i nie martwić się, że zabrudzimy pościel), ale także idealnie sprawdzą się podczas przewijania maluszka w domu i w podróży.
My wyjeżdżając z naszym ówczesnym 2-latkiem zawsze zabieraliśmy ze sobą podkłady. Rozkładaliśmy dwie sztuki (mamy wtedy zabezpieczoną powierzchnię materaca o wymiarach 90 x 120 cm) pod prześcieradło i nie martwiliśmy się o hotelowe łóżko. Lepiej się zabezpieczyć, niż dziecko miałoby później spać na obsikanym łóżku. 

Na Blogosferze Canpol Babies ruszyła kolejna akcja testerska.  

Tym razem po 31 stycznia zastanie wybranych 10 testerek  oraz 10 organizatorek  konkursów, z których każda otrzyma zestaw z podgrzewaczem i butelkami "Newborn baby" jako nagrodę do swojego konkursu lub do testów. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...