sobota, 16 kwietnia 2016

"Kolorowy ocean" w naszym domu.

Pluszowe zabawki z kolekcji "Kolorowy ocean" Canpol Babies to nie tylko świetny sposób na zabawę dla dziecka, ale także stymulację jego zmysłów. Do testów otrzymaliśmy karuzelę, zabawkę do wózka/łóżeczka oraz edukacyjną spiralę


Wszystkie pluszowe zabawki z kolekcji "Kolorowy ocean" charakteryzują się żywymi, intensywnymi i kontrastującymi ze sobą kolorami. Właśnie różnorodność kolorów oraz duże kontrasty między barwami sprawiają, że wzrok maluszka szybciej się rozwija, a dziecko żywo interesuje się zabawką. Pluszowe elementy są mięciutkie i miłe w dotyku, wykonano je bardzo starannie i nie zauważyłam, aby się rozpruwały.

Karuzela pluszowa ze składanym pałąkiem


Cztery postacie morskich stworów przy dotknięciu szeleszczą. Doszyto do nich również tasiemki, za które bardzo fajnie się ciąga. Przymocowane są na stałe do okrągłego, pluszowego, elastycznego stelaża, który możemy go odpowiednio wygiąć, aby nasza karuzela prosto wisiała. Karuzela porusza się na tyle powoli, że dziecko jest w stanie skupić na niej wzrok. Melodyjka jest uspokajająca, łagodna, miła dla ucha i co ważne nie za głośna. Dobrym pomysłem jest przełącznik na pozytywce, którym możemy wyłączyć melodię. Mocowanie karuzeli do łóżeczka miło mnie zaskoczyło. Można ją błyskawicznie przełożyć w inne miejsce. Pałąk jest składany.

Muszę przyznać, że zabawka typu karuzela ma mnóstwo zalet dla rozwoju naszego maleństwa. Obserwowanie poruszającej się karuzeli pobudza rozwój wzroku, słuchanie melodyjek – słuchu. Także różne kolory pozwalają maluchowi na poznawanie nowych barw i ich sprawniejsze rozróżnianie.

Zabawka do wózka/łóżeczkaU nas zabawka jak na razie sprawdza się doskonale podczas zabawy w łóżeczku. Na milutkim, pluszowym pałąku mamy szeleszczącą ośmiorniczkę, grzechocącego kraba oraz piszczącą rybkę. Krabik i rybka zawieszone są na rozciągliwych sznureczkach,  stanowi to dodatkową atrakcję dla maluszka. Zabawka mocowana jest za pomocą pasków zapinanych na rzepy.

Zabawka zapewnia dziecku wspaniałą zabawę na długi czas, a także stymuluje jego rozwój koordynacji wzrokowo-słuchowej i motorycznej.

Spirala edukacyjna


Zabawka kryje w sobie wiele wspaniałych niespodzianek, zapewniając dziecku radosną zabawę na długi czas. Spiralę możemy zaczepić w dowolnym miejscu. Super się sprawdzi na pałąku od spacerówki, ale na to jeszcze musimy poczekać. Póki co jest na szczebelkach łóżeczka. Wesołe stworki kryją w sobie piszczałkę (rybka), grzechotkę (krab) oraz migoczące światełka (ośmiorniczka). Gwiazdki szeleszczą.

Kupując zabawki dla dzieci warto sprawdzić, czy spełniają one normy europejskie  oraz czy posiadają  niezbędne certyfikaty jakości. Oczywiście produkty Canpol Babies je mają.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...