środa, 8 czerwca 2016

Cyfrowi rodzice. Dzieci w sieci – jak być czujnym, a nie przeczulonym.

W obecnych czasach posiadanie komputera czy dostępu do internetu nie jest niczym niezwykłym. Często dzieci w wieku wczesnoszkolnym mają już własne telefony komórkowe , nierzadko tak samo zaawansowane, jak te rodziców. Brak kontroli i możliwości sprawdzenia, co robią dzieci w sieci może być zgubny, dlatego warto zapoznać się z najnowszą propozycją wydawnictwa IUVI - Cyfrowi rodzice. Dzieci w sieci – jak być czujnym, a nie przeczulonym . 


Wydawnictwo: IUVI
Autor: Yalda T. Uhls
Objętość: 288 stron
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Format: 13,5 x 20,5 cm
Cena:  36,90 zł

Twoje dziecko wcześniej nauczyło się obsługiwać tablet niż zawiązywać buty? A teraz więcej czasu spędza w sieci niż z Tobą? Jeśli tak, to jesteś cyfrowym rodzicem, czy tego chcesz, czy nie. I pewnie czujesz się trochę zagubiony, może nawet przerażony tym, jak dużo miejsca w życiu Twojego dziecka zajmują media społecznościowe i życie w sieci. Książka „Cyfrowi rodzice” jest dla Ciebie! (źródło: iuvi.pl)

Jako mama 5-latka z coraz większym zainteresowaniem przyglądam się dzisiejszemu cyfrowemu światu.  Nie jestem w stanie, a nawet nie chcę całkowicie odseparować synka od nowych technologii. Jak w takim razie zachować umiar, znaleźć złoty środek? Na te i inne pytania znalazłam odpowiedzi w książce Cyfrowi rodzice. Dzieci w sieci – jak być czujnym, a nie przeczulonym.

Przewodnik po cyfrowym świecie składa się z trzech części:
Część pierwsza - Podstawy
W czterech rozdziałach autorka skupia się na tak istotnych zagadnieniach jak rodzicielstwo w cyfrowej erze, wpływowi nowych technologii na niemowlęta i małe dzieci, wszechobecności urządzeń przenośnych oraz kształtowaniu się mózgu w dobie internetu.
Część druga - Media społecznościowe
Yalda T. Uhls wyjaśnia fenomen nowych aplikacji. Znajdziemy tu również sugestie, jak z nich korzystać, bowiem jest to często temat trudny do ogarnięcia dla większości dorosłych.
Część trzecia - Nauka
Dowiemy się m.in. czy łączenie nowych technologii i tradycyjnego nauczania ma sens oraz jakie są wady i zalety gier wideo. Poruszony został również temat uzależnienia od gier wideo.

Istotne jest , że książka napisana jest w sposób przystępny i klarowny. Nie ma tutaj niedomówień, każda teza została dokładnie omówiona i co istotne poparta badaniami naukowymi. Znajdziemy tutaj konkretne wskazówki dla rodziców.  Poradnik jet bardzo rozsądnie rozplanowany, a przyjazny układ pozwala w każdej chwili wrócić do szczególnie interesującego zagadnienia. Rozdziały zakończone są podsumowaniem i mini-poradnikiem.

Reasumując: Cyfrowi rodzice. Dzieci w sieci – jak być czujnym, a nie przeczulonym to pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica bez względu na to, w jakim wieku ma dzieci. Polecam serdecznie.Dziękuje Wydawnictwu IUVI za egzemplarz recenzencki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...