niedziela, 12 marca 2017

My First Activity, czyli kalambury dla przedszkolaków

Dzisiaj przedstawiam rodzinną grę zespołową "My First Activity", która po testach znalazła się na Zajączkowej Liście Prezentów mojej chrześnicy. Szczerze mówiąc u nas Zajączek przynosi, to co uważa i moje maluchy nie piszą listów, ale jak widać "co kraj, to obyczaj" ;) "My First Activity" idealnie nadaję się na prezent i na pewno ucieszy niejednego przedszkolaka. 


Producent: Piatnik
Kategoria wiekowa: 4+
Liczba graczy: 3 - 16 osób
Cena: od 48,00 zł (internet)

W solidnym pudełku znajdziemy:
- 2 drewniane figurki słonia,
- 6 kolorowych puzzli, z których układamy planszę do gry,
- 165 kolorowych kart z obrazkami oraz napisami w języku polskim i angielskim,
- czytelną instrukcję z zasadami gry,

„My First Activity” jest rekomendowana dla dzieci od 4 roku życia, ja grałam z dwoma 5-latkami i 6-latkiem. Każde z dzieci poradziło sobie bez problemu. Gra polega na zgadywaniu haseł przedstawionych na kartach. Podoba mi się, że dziecko ma aż trzy możliwości przedstawienia hasła. Jeśli nie umie pokazać gestem, zawsze może narysować lub opisać daną rzecz. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodatkowo urozmaicić rozgrywkę i umówić się, że w danej rundzie tylko wykorzystujemy jedną z trzech możliwości, np. tylko rysujemy. W grę można grać w 3, jak i 16 osób, z doświadczenia wiem, że im więcej graczy, tym zabawa jest weselsza.

Hasła na kartach mają różny stopień trudności, ale generalnie żadne nie jest bardzo trudne. Mogą nimi być rzeczy (np. młotek, miś, piła), osoby (np. ogrodnik) albo czynności (np. czesać się, tańczyć). My na początku przejrzeliśmy i nazwaliśmy poszczególne karty, aby nie było problemu z nazwaniem. Jeśli grają młodsze dzieci możemy odłożyć część trudniejszych kart. Oprócz rysunku mamy również podpis w języku polskim i angielskim, dzięki czemu gra może służyć jako pomoc  w nauce języka obcego.

Na planszy znajdują się ślady słoniowych nóg w trzech kolorach (żółty, niebieski, czerwony) odpowiadających kolorom kart do zgadywania. Jeśli drużyna odgadnie hasło, słoń przesuwa się do przodu.

Pomysł z układaniem drogi w dżungli i prowadzenia słoni do wodopoju jest świetny. Bardzo to urozmaica rozgrywkę, a dzieci są po prostu zachwycone. Już na etapie składania planszy (możemy trasę układać dowolnie i z dowolnej ilości elementów, byle tylko na początku był start, a na końcu wodopój) mieliśmy mnóstwo zabawy.

Zalety gry z dzieckiem
„My First Activity” uczy kreatywnego myślenia oraz przełamywania nieśmiałości. Pomaga ćwiczyć motorykę, mowę ciała, umiejętność wypowiadania się, a także poszerza słownictwo. Znalezienie synonimu danego słowa nie zawsze jest proste. Najmłodsi uczą się rywalizacji i co ważne godzenia się z porażką. Jako gra zespołowa uczy współpracy w grupie.
Polecam! Koniecznie spróbujcie! Gra zapewnia dużo śmiechu, emocji i zabawy. Idealna na wspólne, rodzinne spędzanie czasu. "My First Activity" i inne gry Piatnik zakupicie w sklepach partnerskich wydawnictwa, które są podane TUTAJ.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...