piątek, 31 marca 2017

W co się ubrać?

Dzisiaj przedstawię bardzo fajną propozycję dla maluchów. "W co się ubrać ?" pomoże im zaznajomić się z częściami garderoby oraz miło spędzić czas na zabawie. 


Producent: Granna
Kategoria wiekowa: 3+
Liczba graczy: 1 - 4
Czas rozgrywki: 15 min.
Cena: 29,99 zł

Z moim młodszym synkiem jesteśmy na etapie samodzielnego rozbierania się, ale w końcu przyjdzie również czas na samodzielne próby ubierania. Chciałabym, żeby wówczas nie zakładał bluzeczki na nogi a spodenek na głowę, więc zaznajomienie go z częściami garderoby, jest jak najbardziej pożądane. Tutaj przychodzi nam z pomocą wydawnictwo Granna ze swoją grą "W co się ubrać?".

To jedna z gier z serii Królestwo Dobrych Gier. Zgodnie z informacją na opakowaniu przeznaczona jest dla 1- 4 graczy od lat 3. Moim zdaniem z powodzeniem można bawić się z młodszym dzieckiem, ale oczywiście pod naszym nadzorem ( mamy małe elementy).

W solidnym, kartonowym pudełku znajdziemy: 8 laleczek, 54 ubranka (bluzeczki, spodnie, spódniczki, czapki, kapelusiki, buty), 12 kart ze strojami oraz instrukcję. Wszystkie kartonowe elementy są bardzo dobrej jakości.


Naszą zabawę zaczęliśmy od najprostszej możliwości, czyli klasycznej układanki. Postacie ubieraliśmy według naszej inwencji. Podoba mi się, że poszczególne części garderoby są na różne okazje i warunki pogodowe. Dziecko może wykazać się kreatywnością.


W zależności od wieku dzieci możemy zagrać w  dwa warianty gry. Pierwszy wariant, dla młodszych, polega na ubraniu swoich laleczek w prezentowane na wylosowanych kartonikach stroje. Poszczególne części garderoby położone są na środku stołu obrazkami do góry, tak aby każdy gracz miał do nich dostęp. Ten, kto ubierze swoją postać poprawnie i szybciej, otrzymuje punkt. Pozostali zwracają swoje kartoniki i następuje kolejna runda. Gra toczy się, do momentu, gdy liczba kartoników w tali jest mniejsza od liczby grających dzieci.


Wariant drugi, trudniejszy, przeznaczony jest dla starszych dzieci. Zasady jak w poprzedniej wersji, jednak do gry włączane zostają dodatkowe karty. Sprawia to, że w niektórych przypadkach elementy strojów się powtarzają. Mamy tu dodatkowy element rywalizacji, bo np. czapka jest jedna, a występuje na dwóch kartonikach. Jeden z graczy nie będzie mógł ubrać swojej postaci.


Jeśli chodzi o szatę graficzną i jakość wydania, to po raz kolejny się nie zawiedliśmy. Laleczki oraz ubranka mają wyraziste kolory i są łatwe do utrzymania w małych rączkach. Wszystkie elementy wykonano solidnie, dzięki czemu są wytrzymałe na uszkodzenia.


Gra nie jest tylko dla dziewczynek. Mój starszy synek - przedszkolak również lubi zamienić się w małego stylistę, ale wybiera do ubierania tylko chłopców.

"W co się ubrać ?" to bardzo ciekawa gra, a przy okazji sposób na rozwój słownictwa, kreatywności oraz logicznego myślenia. Gra ćwiczy spostrzegawczość oraz uczy rywalizacji i godzenia się z porażką. Dzieci nauczą się zestawiać ze sobą poszczególne części garderoby w zależności od warunków pogodowych czy okoliczności.

Serdecznie dziękujemy wydawnictwu Granna za możliwość poznania gry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...