Mój przedszkolak uwielbia matematykę. Może dlatego, że naukę cyfr, dodawanie, czy odejmowanie traktujemy jako zabawę, a nie nudny obowiązek. Przedstawiam doskonałą książkę "Elementarz matematyka" wydawnictwa Greg, która wprowadzi krok po kroku nasze dzieci w świat matematyki.
Opracowanie: Marta Kurdziel, Maria Zagnińska
Seria: Elementarze
Seria: Elementarze
Objętość: 144 strony
Okładka: miękka
Format: 205 x 290 mm
Cena: 17,89 zł
"Elementarz matematyka" wprowadza w świat cyferek i działań matematycznych powoli, krok po kroku, ze szczególnym naciskiem na absolutne podstawy tego przedmiotu. Na początek dziecko powtórzy sobie ( 4-latek ma już raczej tę wiedzę opanowaną) pojęcia "więcej – mniej – tyle samo", utrwali nazwy figur geometrycznych, czy strony - prawa, lewa. Kolejnym etapem jest poznanie oraz nauczenie się poprawnego zapisu cyfr od 0 do 9. "Elementarz matematyka" porusza także takie zagadnienia jak: działania na zbiorach, dodawanie i odejmowanie do 10 oraz do 20, znaki "<, >, =", mnożenie i dzielenie do 20. Dziecko nauczy się odczytywać godziny na zegarze (pozna takie pojęcia jak kwadrans, półgodziny) oraz prawidłowo zapisywać daty ( zarówno cyframi arabskimi, jaki i rzymskimi). Zamiana jednostek długości ( metry i centymetry na milimetry i na odwrót), jednostka ciężaru czy jednostka monetarna nie będzie dla przedszkolaka tajemnicą. Kolejny (dla nas jeszcze zbyt trudny etap) to mnożenie i dzielenie do 50 oraz do 100, dodawanie i odejmowanie do 100 oraz do 1000.
Dzięki różnorodności zadań, każde dziecko znajdzie, to co lubi robić i na pewno nie będzie się nudziło. Mamy tutaj m.in. rozwiązywanie labiryntów, kolorowanie, czy dorysowywanie elementów. Nie zabrakło oczywiście typowych zadań tekstowych o zróżnicowanym poziomie trudności. Całość bardzo kolorowa i przykuwa uwagę przedszkolaka. Podoba mi się, że na każdej stronie jest wartościowa wskazówka dla dorosłego, informująca na co zwrócić uwagę dziecku ( np. przypomnij dziecku dłuższa wskazówka zegara wskazuje minuty, krótsza godziny).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz