niedziela, 12 listopada 2017

Malutki Lisek i Wielki Dzik - Świt

Zapraszamy na recenzję przepięknego komiksu Malutki Lisek i Wielki Dzik. Świt. W trzecim tomie opowieści dzieci zmierzą się tematem przemijania, smutku i śmierci.


Wydawnictwo: Egmont
Autor:  Berenika Kołomycka
Seria: Konkurs im. Janusza Christy
Objętość: 48 stron
Okładka:  miękka ze skrzydełkami
Format: 215 x 290 mm
Cena: 24,99 zł  21,24 zł

Album składa się z czterech części: Dzień, Zmierzch, Noc, Świt, z których każda kolejna historia jest rozwinięciem poprzedniej. Lisek i Dzik udają się na bagna. Tam spotykają niezwykłego mieszkańca - larwę jętki, która zdradza im, że czeka na swój NŻD (najpiękniejszy dzień życia). Nie wspomina im jednak, że będzie to zarazem ostatni dzień jej życia. Zwierzęta wspólnie planują przygody. Robaczek zmienia się w dorosłego owada i odlatuje w pośpiechu. Lisek z Dzikiem czekają na swoją nową koleżankę, a o zmierzchu muszą się zmierzyć ze smutną wiadomością.

Niepodważalną zaletą komiksu jest szata graficzna. Ciepłe, subtelne, akwarelowe ilustracje sprawiają bardzo pozytywne wrażenie. Same rysunki świetnie oddają emocje bohaterów.

Piękna opowieść o przyjaźni, życiu, umieraniu i pożegnaniu. Autorka przekazuje istotę śmierci i żałoby bez bez cienia nadęcia i patosu. Pokazuje, że ważne jest tu i teraz.  Nadchodzący zmierzch uświadamia istnienie czasu, przemijania.

Śmierć jest czymś naturalnym i normalnym, ale dzieci trzeba z tym tematem w delikatny i wyważony sposób oswoić. Komiks stanowi świetny pretekst do rozmowy na to mało przyjemne zagadnienie. Polecam dla dzieci w wieku 6+.

Księgarnia EGMONT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...