środa, 12 października 2016

Oszukaj mózg z Królikiem Iluzjonistą

Kiedyś złudzenia optyczne były pokazywane jako sztuczki magiczne. Dziś wiemy, że nie mają one nic wspólnego z czarami, a są efektem pracy mózgu. Nakładem wydawnictwa IUVI ukazała się świetna książka Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych , która zaprasza nas do świata iluzji.


Wydawnictwo: IUVI 
Autor: Patricia Geis  
Objętość: 32 strony 
Okładka: twarda 
Format: 21 x 26 cm 
Cena:  24,90 zł

Iluzjom optycznym ulegamy na co dzień, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę :) Wydaje nam się, że patrzymy na coś, co w rzeczywistości przedstawia zupełnie inną rzecz.

W książce mamy 25 iluzji, które wywołają uśmiech na naszej twarzy. Każdemu "subtelnemu oszustwu" poświęcona jest jedna strona, na której oprócz wspomnianej iluzji mamy krótką instrukcję obsługi. Jeśli dostatecznie się skoncentrujemy sprawimy m.in. że kapelusz zniknie, króliczek zacznie lewitować, węże zaczną tańczyć, czy naprawimy stłuczony talerz.
Książka nie wyjaśnia samego mechanizmu złudzenia, ale nie oczekiwałam tego, bo to w końcu pozycja dedykowana najmłodszym. Mamy się dobrze bawić i takie też mieliśmy odczucia podczas lektury.

Twarda okładka, śliczna szata graficzna i sympatyczny bohater - Królik Iluzjonista sprawiają, że książeczka spodoba się najmłodszym.

Książeczka idealnie sprawdzi się dla dzieci, które potrafią skoncentrować się na jednym punkcie. Myślę, że 6-latek będzie już gotowy na zabawę z Królikiem Iluzjonistą. Nie da się ukryć , że świat iluzji fascynuje nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Polecamy.
Dziękuje Wydawnictwu IUVI za egzemplarz recenzencki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...