piątek, 13 czerwca 2014

Dbamy o ząbki najmłodszych z Cattier

Chyba każdy wie, jak ważna jest higiena jamy ustnej. Co możemy zrobić, aby utrzymać ząbki i dziąsła naszych pociech w szczytowej formie? Wybrać odpowiednią pastę.
Dlatego w dzisiejszym poście skupię się na naturalnej paście do zębów CATTIER, do której mam zaufanie i którą używa mój prawie trzylatek. 


Informacje od producenta:
Pasta do zębów, bez fluoru o smaku malinowym, dla ochrony zębów i dziąseł dziecka 2-6 lat.
WŁAŚCIWOŚCI Specjalnie opracowany skład do pielęgnacji Twojego dziecka pierwszych zębów między 2 i 6 rokiem życia. Pasta ta chroni i wzmacnia szkliwo. Pomaga zachować zdrowe dziąsła. Jego delikatna konsystencja, bez siarczanów z żelem ekologicznego aloesu, bogatego w minerały i witaminy chroni zęby i dziąsła dziecka. Malinowy smak, skomponowany dla małych łasuchów i smakoszy zachęca do szczotkowania zębów. 
PORADY Po każdym posiłku myć zęby delikatnie w górę i w dół w ciągu 3 minut szczoteczką dla dzieci. Pasta do zębów CATTIER nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia w przypadku połknięcia.
INFORMACJE DODATKOWE: Produkt posiada znak ECOCERT. Oznacza to, że jest kosmetykiem ekologicznym i biologicznym. Minimum 95% składników produktu stanowią naturalne surowce mineralne i roślinne, minimum 50% wszystkich składników roślinnych pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych. Produkt nie zawiera surowców z roślin modyfikowanych genetycznie, surowców ze zwierząt, silikonów, parafiny, syntetycznych środków zapachowych i barwiących, syntetycznych konserwantów. Produkt nie był testowany na zwierzętach. 

pojemność: 50 ml
cena: 26,50 zł

Skład:

Moja opinia:

Największy plus daję paście za w pełni naturalny skład, gwarantujący bezpieczeństwo stosowania. Nie zawiera fluoru, więc nie musimy się denerwować, jeśli nasz maluch połknie pastę , a zdarza się to również dzieciom , które potrafią już wypluwać.

Wracając do składu :
Silica (ditlenek krzemu) pomaga pozbyć się kamienia nazębnego i stanowi ochronę przed próchnicą. Stevia Rebaudiana Extract  walczy z próchnicą.  Aloe Barbadensis Leaf Extract (żel z aloesu) chroni zęby i dziąsła dziecka. Nie zawiera syntetycznych substancji barwiących, zapachowych oraz konserwujących.

Nie bez znaczenia jest również ... smak pasty oraz zapach. Synek nie zawsze lubi nowości, wiec do wypróbowania pasty skusił go słodki zapach. Malinowy smak sprawił, że chętnie sięgał po pastę. Szczotkowanie zębów stało się przyjemnością.


Estetyczne, kolorowe opakowanie bardzo nam się spodobało. Zwłaszcza różowy stworek "myjek" ( tak nazwał go mój synek). Opakowanie jest poręczne, dziecko jest w stanie samo je otworzyć i zamknąć.

Pasta Cattier dla dzieci jest wydajna. Szczotkujemy zęby od dwóch tygodni, a praktycznie nie widać zużycia. Szacuję, że opakowanie 50 ml starczy na kilka miesięcy.

Reasumując:
W paście do zębów dla dzieci 2-6 lat firmy Cattier, znajdziemy komponenty dostarczone przez samą naturę i  od wieków znane ze swoich dobroczynnych właściwości. Polecam serdecznie.

Produkt mogłam wypróbować dzięki firmie Afp-Bio
Zapraszam do polubienia Fanpage
                         
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...