wtorek, 14 kwietnia 2015

Wielkie kolorowanie. Basia. Gdzie jest Kajetan?

Dzisiaj zapraszam na kolejny post dedykowany najmłodszym. Dzięki wydawnictwu Egmont poznaliśmy książeczkę Wielkie kolorowanie. Basia. Gdzie jest Kajetan?.


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zofia Stanecka
Objętość: 64 strony
Okładka: miękka
Format: 205x295 mm
Cena: 13,45 zł


W niewyjaśnionych okolicznościach zaginął żółw Basi. Kajetan. Basia szuka go w całym zoo. Jak tu pięknie - można oglądać mieniące się wszystkimi kolorami rybki. nakarmić foki albo podpatrywać życie rodzinne słoni. Świat zwierząt jest wspaniały! Gdzie jest Kajetan? to gratka dla fanów kreatywności i dobrej zabawy. Pokoloruj ilustracje. dorysuj foce ogon albo spróbuj odgadnąć. jakie zwierzę udaje Basia.

Spodobało nam się to, że kolorowanka nie stanowi zbioru kilku przypadkowych zadań, ale opowiada spójną historię. Nasza mała bohaterka szuka swojego żółwia Kajetana w całym zoo przy okazji poznając mnóstwo mniej lub bardziej egzotycznych zwierząt. Zabaw edukacyjnych jest dużo i są urozmaicone. Należy dorysować brakujące zwierzęta oraz odpowiednio je pokolorować. Zadania są bardzo czytelne i praktycznie nie trzeba dziecku tłumaczyć, co należy robić. Oczywiście Basia znalazła żółwia, a gdzie był? Hmm, tego już nie zdradzę ;)
Format kolorowanki jest duży, kartki są grube i nieśliskie, więc łatwo po nich kolorować. Książeczka dedykowana jest dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. 

Kolorowanki to jedna z naszych ulubionych rozrywek, które dodatkowo posiadają liczne walory edukacyjne. Dzięki kolorowaniu obrazków synek ćwiczył mięśnie dłoni, uczył się łączenia barw oraz nabierał wprawy w odwzorowywaniu świata. Książeczka zapewni nam mnóstwo dobrej i kreatywnej zabawy. Polecam serdecznie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...