środa, 6 maja 2015

Kobieta alfa szuka partnera - Susan Schneider, Sonya Rhodes.

Zawsze podziwiałam kobiety silne, niezależne, ambitne i uparcie dążące do wyznaczonych sobie celów. W pracy zawodowej wiedzie im się doskonale, ale w miłości niestety nie mają szczęścia i nierzadko wręcz odstraszają mężczyzn. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź znajdziecie w książce Kobieta alfa szuka partnera.  


Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS
Autor: Susan Schneider, Sonya Rhodes
Objętość: 272 strony
Okładka: zintegrowana
Format: 135 x 215
Cena: 34,00 zł

Książka Kobieta alfa szuka partnera, to przewodnik psychologiczny, z którego silne i niezależne kobiety dowiedzą się, jak mogą znaleźć odpowiedniego partnera.

Byłam przekonana, że każdy z nas słucha swojego wewnętrznego instynktu i zadaje sobie pytanie " Czego oczekuję od mojego partnera?" i na tej podstawie szuka drugiej połówki. Jak widać na przykładzie książki Kobieta alfa szuka partnera, nie jest to takie oczywiste i mnóstwo kobiet ma problem m.in. ze zdefiniowaniem swoich pragnień. Dr Sonya Rhodes ma zdroworozsądkowe podejście i jej wskazówki są bardzo pomocne. Porady wydają się być na pierwszy rzut oka banalne , jak choćby:  Nie chodzi o to , co mówi, rzecz w tym , co robi. Nie zadawalaj się byle czym.  Nie niańcz. Zrozum, że kompromis jest najlepszym rozwiązaniem problemu. Proste? proste, ale czasami zapominamy o najbardziej oczywistych rozwiązaniach.

Bardzo przydatna w określeniu typu osobowości jest sporządzona przez autorkę ankieta osobowości alfa - beta, która składa się ze 100 pytań. Możemy na jej podstawie określić zarówno swój typ charakteru, jak i naszego partnera.

Oprócz mężczyzn typu alfa i beta  w poradniku pojawia się omega i dziewczyny od tego indywiduum trzymamy się z daleka. Dla mnie jest niepojęte, że ktoś chce być z mężczyzną, który jest skrajnym narcyzem, który uważa , ze ma prawo żyć na koszt każdego , kto zgodzi się go utrzymywać, i dawać w zamian niewiele bądź nic. Za to przez cały dzień gra w gry komputerowe, pije ogromne ilości piwa, surfuje po Internecie i wcale nie zamierza dorosnąć. Nie ma pracy, z którą mógłby się identyfikować.

Książka jest napisana w sposób przystępny dla przeciętnego czytelnika. Szybko i bardzo dobrze się czyta. Przyjazny układ pozwala w każdej chwili wrócić do szczególnie interesującego zagadnienia. W poradniku odnajdziemy także wypowiedzi kobiet, które dzielą się swoimi przemyśleniami, problemami i przeżyciami. 

Dziękuję wydawnictwu Dom Wydawniczy REBIS za egzemplarz recenzencki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...