środa, 17 czerwca 2015

Pół Króla - Joe Abercrombie.

Dzisiaj prawdziwa gratka dla miłośników fantasy - najnowsza powieść Joe Abercrombiego Pół Króla.


Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS
Autor: Joe Abercrombie
Objętość: 400 stron
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Format: 132 x 202
Cena: 32,90 zł  31,00 zł

Pół Króla to pierwsza powieść Abercrombiego z nowej trylogii Morze Drzazg.  Jest to opowieść o księciu Yarvi, który swoją przyszłość wiąże z funkcją Ministra (doradcy króla) .  Nie ma zresztą wyboru, ponieważ nie jest idealnym synem, ani spadkobiercą. W jego świecie rządzi siła oraz umiejętność walki, a chłopiec ze zdeformowaną dłonią jest w oczach innych pół człowiekiem, a nie kandydatem na następce tronu. Kiedy jego ojciec oraz starszy brat zostają podstępnie zamordowani Yarvi zostaje królem i wyrusza, aby pomścić swoich krewnych i ... zostaje zdradzony. Oszukany stanie się oszustem. Zdradzony sam zostanie zdrajcą. Czy ten, który podał ofiarą uzurpatora, sam się nim stanie? Yarvi ma u boku lojalnych przyjaciół, lecz zawiła ścieżka, którą kroczy, może się zakończyć tym, czym się rozpoczęła – niespodziewanym zwrotem, zasadzką i śmiercią króla.

Yarvi to fascynująca postać, pełna uroku i bardzo sympatyczna. Od samego początku kibicowałam mu w jego walce. Powieść jest stanowczo za krótka, taka na jedno popołudnie. Szkoda, bo czyta się ją naprawdę przyjemnie. Rekomendowałabym ją również młodzieży, ponieważ nie ma w niej dosadnego języka, zbytniego okrucieństwa, czy scen seksu.

Cała powieść od pierwszych stron jest bardzo ciekawa, aczkolwiek  mniej więcej w połowie książki złapałam się na tym, że historia idzie po mojej myśli. Ostudziło to nieco mój zapał, ale końcówka ratuje honor Abercrombiego. Chylę czoło i chcę więcej. 

Ogólne wrażenia z lektury mam bardzo pozytywne. Na pewno sięgnę po kolejne tomy przygód Yarviego.

Dziękuję wydawnictwu Dom Wydawniczy REBIS za egzemplarz recenzencki.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...