poniedziałek, 19 czerwca 2017

Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych, czyli ekologia dla najmłodszych

Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych” to świetna książka opowiadająca o przygodach Eugeniusza Łodygi - detektywa szczególnie zainteresowanego ochroną środowiska. Potrafi on rozwiązać każdą, nawet najtrudniejszą zagadkę. Jest bowiem specjalistą od potwornie potworzastych katastrof. Seria o detektywie Łodydze powstała w oparciu o program edukacyjny „Detektyw Łodyga” wyprodukowany przez stację MiniMini+.


Wydawnictwo: Edipresse Książki
Autor: Praca zbiorowa
Objętość: 124 strony
Okładka: twarda
Format: 205 x 260 mm
Cena: 29,99 zł 21,00 zł

"Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych" to zbiór 10 opowiadań, dotyczących różnych zagadnień ekologicznych. Najmłodsi dowiedzą się, jak i dlaczego należy oszczędzać wodę, czym jest smog, recykling, efekt cieplarniany, akcja "Sprzątanie Świata" oraz z jakich źródeł możemy pozyskać prąd i jak należy go oszczędzać. Opieka nad zwierzakiem domowym nie będzie już stanowiła dla dzieci tajemnicy. Jestem naprawdę pod wrażeniem, w jak przystępny sposób zostały wytłumaczone dość zawiłe dla przedszkolaka zagadnienia.Po każdym rozdziale mamy "Kącik Amelki", gdzie krok po kroku przedstawiono, jak wykonać "coś" z rzeczy z recyklingu. Możemy zrobić myszkę z torebki foliowej, rybki przypominajki z nakrętek, smoka ze starej skarpetki, żółwia z pojemnika po serku, biedronkę z tekturowego talerzyka i wiele innych ciekawych rzeczy. Następnie mamy "Szkicownik", czyli dwie kartki na nasze własne zapiski lub rysunki.


Nie sposób nie wspomnieć o ślicznym wydaniu książki. Duży format, twarda oprawa, grube kartki i wesołe ilustracje sprawiają, że pozycja przyciąga wzrok. Krótkie rozdziały i czytelna czcionka z wytłuszczonymi dialogami zachęcają dzieci do podjęcia pierwszych prób czytania.

Cieszę się, że powstają tak ważne pozycje, które nie tylko bawią nasze maluchy, ale również edukują. Wszyscy znamy przecież powiedzenie „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”, dlatego warto zaprosić Detektywa Łodygę do naszych domów i promować proekologiczne postawy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...