wtorek, 13 czerwca 2017

Kolejne spotkanie z Maszą i Niedźwiedziem

Przygody rezolutnej Maszy i zasłużonego cyrkowego Niedźwiedzia dawno już podbiły nasze serca i z ciekawością sięgnęliśmy po kolejne tytuły, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Egmont


Wydawnictwo: Egmont
Seria: Moja bajeczka
Objętość: 128 stron
Okładka: flexi
Format: 165 x 166 mm
Cena: 19,99 zł 14,99 zł

"Moje bajeczki o psikusach i psotach" to zbiór ośmiu ciekawych opowieści o Maszy i jej leśnych przyjaciołach. Poczytamy o tajemniczych ninja, podróżach w czasie, balu przebierańców, urodzinowym przyjęciu Niedźwiedzia oraz tenisowym pojedynku. Wraz z Maszą rozwiążemy detektywistyczną zagadkę i nakręcimy film.
Przyzwyczailiśmy się, że czytając o przygodach Maszy i Niedźwiedzia, zawsze dobrze się bawimy. Książeczka "Moje bajeczki o psikusach i psotach" zawiera pełne humoru, wesołe, ciepłe , a przede wszystkim wolne od przemocy opowieści.
Wydawnictwo: Egmont
Autor: Tomasz Klonowski
Seria: Książka z szablonami
Objętość: 16 strony
Okładka: twarda
Format: 238 x 209 mm
Cena: 24,99 zł 18,74 zł

"Masza i Niedźwiedź. Witajcie w naszym lesie! Leśne szablony" to fantastyczna pozycja. Podobizny Maszy i jej przyjaciół (Niedźwiedź, Zając, Niedźwiedzica, Panda, Tygrys) możemy przenieść na papier w niezwykle prosty sposób. Wystarczy obrysować je po konturze za pomocą szablonu, pokolorować, przyozdobić według uznania i gotowe! Ale to jeszcze nie koniec, bowiem możemy dowiedzieć się sporo ciekawostek o leśnej gromadzie. Każda z postaci została krótko przedstawiona.
W książeczce znajdziemy  aż 8 szablonów umieszczonych na grubej tekturze. Rowki są szerokie, więc możemy używać do odrysowywania zarówno ołówka, kredek świecowych czy pisaków. Podoba mi się, że książeczka ma oprawę na spirali, dzięki czemu wygodnie można ją otworzyć na dowolnej stronie. 
Zabawa z szablonami bardzo przypadła nam do gustu. Świetna, kreatywna zabawa, a przy tym znakomita nauka rysowania  dla młodszych dzieci. W bardzo prosty sposób stworzyliśmy śliczne rysunki. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...