niedziela, 17 grudnia 2017

Księga wszystkiego. Przygoda LEGO® w prawdziwym świecie

Księga wszystkiego. Przygoda LEGO® w prawdziwym świecie”  to książka niezwykła. Dzięki niej nasze dzieci poznają niesamowite fakty ze świata nauki, techniki, przyrody, historii, zobaczą piękne zdjęcia i przeżyją wspaniałe przygody w towarzystwie minifigurek LEGO.


Pierwsze odczucia jak najbardziej pozytywne! Wydanie jest FANTASTYCZNE. Książka robi wrażenie sporym formatem ( 246 x 285 mm) oraz twardą, mieniącą się srebrzyście okładką z okienkami. W środku równie ciekawie - świetnej jakości papier, a strony po brzegi wypełnione kolorowymi ilustracjami. Całość prezentuje się bardzo ładnie i choćby z tego względu stanowić może idealny pomysł na miły upominek.

Sama książka to taka ilustrowana encyklopedia dla dzieci. Czy wiedzieliście, że za czasów królowej Wiktorii w Anglii sprzedawano bilety na odwijanie mumii z bandaży, że cieknący kran potrafi zmarnować 24 litry wody na dobę, że jaskinia Et Wang Dong w Chinach jest tak duża, że ma swój własny cykl pogodowy - tworzą się w niej nawet chmury, że śnieg jest przeźroczysty, a nie biały, że muchy brzęczą w tonacji F, że świerszcz ma uszy na czubkach kolan, że najcenniejsza książka na świecie jest warta 10 milionów dolarów? A to tylko ułamek ogromnej wiedzy, jaka serwowana jest naszym dzieciom. Dla ich wygody wszystkie informacje i ciekawostki posegregowano w 9 kategorii tematycznych, tj. Nasza historia, Bohaterowie i złoczyńcy, Wspaniała planeta, Ziemia: nasz dom, Odkrycia i wynalazki, 3... 2... 1 ... START!, Niesamowite pojazdy, Sportowe szaleństwo, Sztuka i rozrywka. Każdy rozdział poprzedzony jest krótkim wstępem, w którym minifigurki  LEGO zdradzają, o czym będzie mowa. Oprócz ogromu wiedzy zawartej w publikacji na dzieci czekają także inne niespodzianki. Znajdziemy tu pomysły na wspaniałe konstrukcje oraz miniobrazki w formie komiksu z dowcipnymi przygodami mninifigurek.


Po książkę sięgnąć mogą zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Każdy znajdzie tu bowiem coś dla siebie. Oczywiście polecam tę obszerną publikację nie tylko fanom LEGO, ale każdemu, kto chciałby w przyjemny sposób poszerzyć swoją wiedzę o otaczającym nas świecie. Gwarantuję, że z ogromnym zaciekawieniem zagłębicie się w lekturze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...