piątek, 1 grudnia 2017

Poznaję Polskę. Wiersze o Polsce

Jak zapoznać najmłodszych z naszym pięknym krajem o niezliczonych walorach przyrodniczych, bogatej tradycji i niepowtarzalnej historii? Świetnym rozwiązaniem jest propozycja wydawnictwa Greg - "Poznaję Polskę. Wiersze o Polsce".


Wydawnictwo: Greg
Autor: Patrycja Wojtkowiak-Skóra
Objętość: 96 stron
Okładka: twarda
Format: 175 x 250 mm
Cena: 12,98 zł 

Poznaję Polskę to zbiór krótkich, łatwych w odbiorze wierszyków. Książka podzielona jest na kilka części. W pierwszej młody odbiorca utrwali sobie podstawowe informacje o naszym kraju (flaga, hymn oraz godło) i pozna sąsiadów Polski. Przemierzymy również cały kraj od Morza Bałtyckiego aż po same Tatry, odwiedzając po drodze miasta i poznając ich atrakcje turystyczne. Następnie opisano polskie rzeki, góry i główne krainy geograficzne. W kolejnych rozdziałach autorka przybliży dzieciom bogactwo i różnorodność fauny oraz flory polskiej. Zwierzęta, które znalazły swoje miejsce w opracowaniu to: żubr, łoś, żbik, niedźwiedź brunatny, bocian, wilk, bielik, zając szarak, jaszczurka zwinka, dzik oraz ryś. Z roślin przedstawiono: brzozę, wierzbę, dąb Bartek, kasztanowca, maki, fiołki, stokrotki, przebiśniegi, pierwiosnki oraz krokusy. W rozdziale Historia Polski znajdziemy szereg informacji począwszy od Chrztu Polski w 966 roku, poprzez wielkie bitwy, rozbiory, powstania, wojny aż do wstąpienia Polski do NATO i UE. Kolejna część książki prezentuje sylwetki ważnych polskich postaci historycznych  m.in. Adama Mickiewicza, Jana Pawła II czy Wisławy Szymborskiej. Pierogi, rogale świętomarcińskie, toruńskie pierniki, krakowski obwarzanek, bigos, oscypek to potrawy, o którym poczytają najmłodsi. Bardzo ciekawy jest też rozdział o polskich zwyczajach i obyczajach. Całość zamykają najważniejsze legendy.

Ciekawostek i informacji o naszym kraju jest sporo, ale dzięki licznym fotografiom, wesołym, kolorowym ilustracjom i przejrzystym układzie, każde dziecko z chęcią sięgnie po lekturę. Twarda oprawa, dobrej jakości kartki i wyraźna czcionka to kolejne plusy. 

"Poznaję Polskę. Wiersze o Polsce " to fantastyczna lektura, która stanowi wyborną rozrywkę dla całej rodziny oraz zawiera dużą porcję wyjątkowo łatwo i "bezboleśnie" przyswajalnej wiedzy. W wystarczającym stopniu zaspokaja ciekawość małych odbiorców. Prawdziwa kopalnia wiedzy o naszej Ojczyźnie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...