środa, 16 maja 2018

Przygoda z Czytaniem!

Jeśli jesteście, tak jak my, na etapie nauki czytania metodą sylabową, to polecam zapoznać się dzisiejszym postem. Wydawnictwo AMEET proponuje nam ciekawą serię książek "Przygoda z Czytaniem", wspierających naukę czytania dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym.


Seria została bardzo zmyślnie podzielona na sześć poziomów. Etapy I i II bazują na nauce czytania metodą globalną, etap III to karty do nauki alfabetu, etap IV opiera się na metodzie sylabowej, V na metodzie analityczno-syntetyczną, a VI to elementarz

Nauce czytania towarzyszą bohaterowie Disneya. Samo wydanie jest ładne i cieszy oko. Na końcu każdej z książeczek umieszczono dyplom oraz naklejki sukcesu, które będą miłą nagrodą za postępy w czytaniu. Dodatkowo w publikacji z etapu V zostały zamieszczone quizy, dzięki którym nasza pociecha może sprawdzić, co udało jej się zapamiętać z lektury.

Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem. Czytam samodzielnie

Wydawnictwo: AMEET 
Seria: Przygoda z czytaniem
Objętość: 48 stron
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Format: 155 x 200 mm
Cena:  15,49 zł

Publikacja opiera się na metodzie sylabowej i dla ułatwienia tekst został podzielony na wyróżnione kolorem zgłoski. Książeczka składa się z 23 części napisach w różnych formach literackich - wiersze, wyliczanki, dialogi, opowiadania, piosenki, teksty afiszowe. Na początku tekst jest krótki (kilkanaście wyrazów), ale stopniowo wzrasta poziom trudności poprzez wydłużenie historii. Czcionka jest duża i umieszczona na białym tle. Ilustracje rodem z animowanej bajki są barwne, kolorowe, zabawne, przyciągają wzrok i zachęcają do czytania tekstu. 

Co ważne historie zawarte w publikacji nie tylko bawią, ale również uczą. Dzieci poznają znaki drogowe, dowiedzą się, że nie zawsze się wygrywa, że nie warto zrażać się porażkami oraz, że  każde z nich ma jakiś talent. Na 48 stronach poczytamy o szalonych wyścigach  i niebezpiecznych kraksach. Wybierzemy się na pchli targ, pobawimy się w chowanego oraz poznamy marzenia Zygzaka.  
Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem. Czytam płynnie

Wydawnictwo: AMEET 
Seria: Przygoda z czytaniem
Objętość: 56 stron
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Format: 155 x 200 mm
Cena:  15,49 zł

Kolejna książeczka przeznaczona jest dla dla dzieci, które już zaczęły czytać. Teraz doskonalą się w płynnym czytaniu ze zrozumieniem. Czekają na nie dwa opowiadania. Pierwsze wykorzystuje metodę sylabową, a drugie analityczno-syntetyczną.  Dziecko uczy się, z jakich liter składa się dany wyraz (ten etap to analiza), a następnie składa poszczególne litery w całość – to proces zwany syntezą. 

Historie są dość długie, a zdania bardziej złożone. W dalszym ciągu mamy dużą i wyraźną czcionkę oraz sympatyczne ilustracje. Podczas lektury pobawimy się w chowanego z Bellą i Bryczkiem oraz wraz z księżniczką Dżasminą pomożemy jej poddanym. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...