poniedziałek, 1 października 2018

Nasza przygoda z Akademią Mądrego Dziecka

Przedstawiam dwie kolejne książeczki "Co by tu zjeść?" oraz "Słodki domek" z fantastycznej serii Akademia Mądrego Dziecka


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zbigniew Dmitroca
Seria: Akademia Mądrego Dziecka
Objętość: 22 strony
Oprawa: kartonowa
Czytelnicy: 0 - 3 lat
Format: 210 x 190 mm
Cena: 19,99 zł 14,99 zł

Książeczki dla najmłodszych fanów literatury oprócz ciekawej treści powinny także wizualnie zachęcać dzieci do lektury. Pierwsze na co nasz maluch zwraca uwagę to okładka, a seria Akademia Mądrego Dziecka nie ma się czego wstydzić. Twarda oprawa, bezpieczne, zaokrąglone rogi, a do tego kolorowe, niebanalne ilustracje z wycięciami na sztywnym papierze. Fantastycznie wydane książeczki, do których mój synek wraca raz za razem.

"Co by tu zjeść?" opowiada historię głodnej gąsieniczki, która ma chrapkę na jabłko, gruszkę, grzyba, truskawkę, paprykę, kasztana, wiśnię i listka. Ilustracje są bardzo ciekawe - na białym tle mamy potencjalny przysmak, gąsieniczkę i jej przewodnika kulinarnego. Z opowieści "Słodki domek" dowiemy się, jaki domek zrobiły pszczółki pod okiem leśnych przyjaciół.

Książeczki sprawdzą się dla dzieci, które mają problem ze skupieniem się i potrzebują dodatkowej zachęty podczas czytania lektury. Taka "dziura" i wesołe ilustracje zajmą maluszka i będzie on w stanie wysłuchać wierszyk do końca.

Co by tu zjeść?

Co by tu zjeść?

Co by tu zjeść?
Księgarnia EGMONT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...