czwartek, 21 lutego 2019

Nasza przygoda z Akademią Mądrego Dziecka (2)

Przestawiam przedstawiam książeczki ze świetnej serii wydawnictwa Egmont Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe - Ciekawski kotek oraz A to było tak ... .


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zbigniew Dmitroca
Seria: Akademia Mądrego Dziecka
Objętość: 22 strony
Oprawa: kartonowa
Czytelnicy: 0 - 3 lat
Format: 210 x 190 mm
Cena: 22,99 zł 16,09 zł

Książki prezentują się wspaniale i już samym wyglądem zachęcają najmłodszych do lektury. Twarda oprawa, bezpieczne, zaokrąglone rogi, a do tego kolorowe, niebanalne ilustracje z wycięciami na sztywnym papierze. Są to rymowane książeczki, które zabierają dzieci do świata zwierząt. Wesołe wierszyki wpadają w ucho, a dziury sprawiają, że nawet maluszek jest w stanie wysłuchać opowieści.
W "A to było tak ... " przeczytamy zabawną historyjkę, której bohaterami jest piesek, żabki, sowa, lisek, króliki, kozy, jeżozwierz, kot, krowa, niedźwiedź, wilk oraz orzeł. 
Ciekawskiego kotka bardzo interesują dziury. Dostrzega je wszędzie - w psiej budzie, w kapeluszu, żabich ustach, dziupli dzięcioła, kreciej norze, pączku, pustym kokonie, robaczywym jabłku i mysiej norce.  Ciekawa rymowanka, która może stać się doskonałym pretekstem do zabawy z maluszkiem w szukanie dziur. 


Księgarnia EGMONT

3 komentarze:

  1. Lubię takie książeczki dla dzieci..Ale w domu mam juz starszaka więc sięgamy po innego rodzaju literaturę.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...