piątek, 24 sierpnia 2018

Oliwia i Kocurek

Jak możemy nauczyć dziecko szacunku do zwierząt? Odpowiednia lektura z pewnością nam pomoże.  Zapraszam was na recenzję książki Oliwia i Kocurek.


Wydawnictwo: @WydawnictwoMartel
Objętość: 36 stron
Oprawa:  miękka
Format: 180 x 225 mm
Cena:  9,99 zł

Negatywne zachowania maluchów wobec zwierząt często biorą się stąd, że nie rozumieją one, że wyrządzają zwierzęciu krzywdę. Dzieci traktują je jak zabawki, obiekt badań i obserwacji. Dlatego my rodzice musimy im uświadomić, że zwierzę to istota żywa, która też odczuwa ból czy strach . No i przede wszystkim nie możemy nie reagować na złe traktowanie zwierząt, nawet jeśli dziecko czyni to nieświadomie. Już od najmłodszych lat uczmy nasze pociechy przyjaznego nastawienia do zwierząt. 

"Oliwia i Kocurek" to bardzo mądra książka, która uświadamia najmłodszym, że zwierzęta to żywe stworzenia, które również odczuwają ból i mają uczucia tak samo jak człowiek. Tytułowa Oliwia nie lubiła zwierząt. Umyślne płoszenie gołębi w parku, przymusowe kąpiele kotów lub  złośliwe droczenie się z psami to były jej ulubione zabawy. Jak co roku dziewczynka pojechała na wakacje do dziadków. Na wsi spotyka czarnego kota ze złotym kluczem na szyi. Splot tajemniczych wypadków sprawia, że mała psotnica znajduje się w kociej skórze. Czy taka zamiana sprawi, że Oliwia zrozumie świat zwierząt. Całą historię dopełniają ciekawe ilustracje.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...