środa, 3 kwietnia 2019

Moje pierwsze gry: Samochody

Jakiś czas temu pisałam wam o serii gier wydawnictwa Granna dla najmłodszych dzieci "Moje pierwsze gry", które zyskały odświeżoną szatę graficzną i atrakcyjną cenę. Zaczynam cykl od prezentacji fantastycznych puzzli Samochody


W solidnym pudełku znajdziemy 4-częściowe puzzle, a obrazków do ułożenia mamy 6. Przedstawiają one wóz strażacki, karetkę pogotowia, samochód policyjny, traktor, śmieciarkę oraz koparkę. Największy puzzel zawsze przedstawia samochód, a pozostałe trzy - kierowcę oraz dwa elementy związane z danym autem.


Bawić się może maluszek w pojedynkę lub w szerszym gronie (maksymalnie 4 graczy). Jednak gra najlepiej sprawdzi się podczas wspólnej zabawy z rodzicami. Kładziemy wszystkie puzzle obrazkami do góry. Teraz starszy gracz podaje hasło, np. Chory. Nawiązując do niego, szukamy odpowiednie auto, zwierzątko, które nim kieruje, oraz wszystkie potrzebne przedmioty.


Grafika bardzo przypadła do gustu nie tylko moim chłopakom. Wesołe, optymistyczne obrazki, a do tego niezwykle kolorowe. Puzzle wykonane zostały z twardej tektury z największą starannością i z pewnością długo nam posłużą. Elementy łatwo ze sobą połączyć, a ich wielkość pasuje do małej rączki.
Bardzo ciekawe puzzle edukacyjne, dzięki którym nasze maluchy uczą się cierpliwości, ćwiczą spostrzegawczość i koncentrację. Dodatkowo zaznajomią dzieci z pojazdami i zadaniami do jakich są wykorzystywane. 


2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...