poniedziałek, 26 maja 2014

Zawsze świeży oddech - CITROSEPT Dental

Dzisiaj wypowiem się na temat odświeżającego i antybakteryjnego żelu do pielęgnacji jamy ustnej.


Informacje od producenta:
Citrosept Dental – odświeżający i łagodzący żel, pozwala zadbać o pełniejszą higienę jamy ustnej i poczucie komfortu. Pomaga zapobiegać uczuciu dyskomfortu u osób użytkujących protezy stomatologiczne i aparaty ortodontyczne.
Citrosept Dental łagodzi podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej oraz zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu z ust. Pomaga utrzymać fizjologiczną florę jamy ustnej. Citrosept Dental ogranicza namnażanie drobnoustrojów, w szczególności bakterii i grzybów. Zalecany jest do stosowania u osób z utrudnioną higieną jamy ustnej, w celu uniknięcia zmian wywołanych przez grzyby i bakterie, zwłaszcza u użytkowników protez stomatologicznych i aparatów ortodontycznych. Dzięki specjalnej adhezyjnej formule, żel przywiera do błon śluzowych jamy ustnej i utrzymuje się na nich nawet kilka godzin, zapewniając długotrwałe uczucie komfortu i higieny.
pojemność: 15 g
cena: 17 zł 

Skład:
Propylene Glycol, Glycerin, Aqua, PVP, Citrus Paradisi, Menthol, Benzalkonium Chloride.

Moja opinia:
Opakowanie - żel zapakowany jest w tekturowy kartonik, dodatkowo dołączona jest ulotka ze wszystkimi przydatnymi informacjami. Sam żel znajduje się w aluminiowej tubce, aby się do niego dostać musimy przebić osłonkę. Żel jest bezbarwny o dość gęstej konsystencji, nie spływa z palca.  Aplikacja dla mnie nie była za miła, ponieważ żel musimy rozsmarować na podniebieniu, a ja mam długie paznokcie. Szczerze mówiąc myślałam, że do aplikacji tego rodzaju produktu będziemy używać szczoteczki do zębów. Może warto się nad tym zastanowić (uwaga do producenta)?  Zapach? Nie ma :) Smak słodki i miętowy (nieostry). Żel bardzo dobrze radzi sobie z odświeżaniem oddechu. Nie wiem, jak sprawdziłby się u osób z protezą, czy aparatem ortodontycznym. Podczas używania żelu moje dziąsła nie krwawiły przy szczotkowaniu, ani nie uległy podrażnieniu. Preparat zakupimy w aptece bez recepty lub na stronie producenta.
Zapraszam do zapoznania się z ofertą CINTAMANI Poland  

oraz odwiedzenia FanPage firmy 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...