sobota, 27 września 2014

O! JAJO! Bajka i nie bajka o przeróżnych jajkach.

Dzisiaj chciałabym przedstawić wam książkę, która opowiada o przygodach ... jaja :) Pozycję tę polecam serdecznie najmłodszym i nieco starszym. 


Informacje:
Wydawnictwo: Dbajki
Autor: Jovanka Tomaszewska, Wojciech Kołyszko
Ilustrator: Wojciech Kołyszko
Objętość: 32 stony
Format: 21 cm x 29 cm
Okładka: miękka
Pierwsze wydanie: 2013
Cena:  17,49 zł (Empik, Smyk)
" Oto opowieść o pewnym Jaju (które z początku wcale nie wiedziało, że jest jajem). Czy ta historia jest prawdziwa? Jajo twierdzi, że tak, ale nam się wydaje, że niektóre jego przygody są tak niezwykłe, że nie mogłyby zdarzyć się naprawdę. Chyba że w wyobraźni albo w bajce."

Moja opinia:

Pierwsze, co przykuło naszą uwagę, to nietypowy kształt książeczki. Taki jajowaty, który świetnie komponuje się z treścią bajki.  Książeczka jest w miękkiej oprawie i posiada 32 pięknie ilustrowanych stron. Kartki są dość sztywne, więc nie niszczą się szybko.


O czym opowiada książeczka?
"Pewnego wieczoru zjawia się na Ziemi „Ono”, które niestety nie ma zielonego pojęcia kim jest. Popychane ciekawością, gorąco pragnie się tego dowiedzieć, w związku z czym wyrusza w podróż. Po drodze spotyka różne zwierzęta i ludzi, chętnych je wesprzeć w poszukiwaniach odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. W ten sposób dziecko towarzyszące głównemu bohaterowi w wędrówce, zostaje oprowadzone po świecie przeróżnych jaj."
A skąd wziął się podtytuł "Bajka i nie bajka przeróżnych jajach"? W książce odnajdziemy zarówno fakty, jak i bajki. Jak je odróżnimy? Nic bardziej prostego, na stronach oznaczonych takim obrazkiem jak na zdjęciu poniżej, znajdziemy zupełnie prawdziwe informacje.


Książka napisana jest w formie bajki, która przeplatana jest bardzo przydatnymi ciekawostkami. Odnajdziemy tu mnóstwo informacji, które opisane są w bardzo przystępnym języku. Nasze dzieciaczki nie będą miały kłopotu z przyswojeniem i zrozumieniem historyjek. Dodatkowym plusem są śliczne i humorystyczne ilustracje.
Jak wiemy dzieci są z reguły bardzo ciekawskie i potrafią nas zadręczać niekończącymi się pytaniami. Dzięki tej książeczce przynajmniej temat jajek mam w małym palcu ;) Dowiemy się również:
  • Skąd się biorą jaja?
  • Jak zbudowane jest jajo?
  • Ile jaj znosi kura?
  • Co oznaczają numerki na jajkach?
  • Oraz dowiemy się wielu innych przydatnych informacji.
Książka jest w pewnym sensie książką kucharską, bowiem znajdziemy całe jajeczne menu wraz z przepisem na herbaciane jaja marmurkowe :)


Rekomendowany przedział wiekowy dla tej pozycji to 5-10 lat, ale muszę przyznać, że mój 3-latek nie nudził się podczas odkrywania przygód głównego bohatera. Książeczka zapewniła nam mnóstwo dobrej zabawy, więc nie zdziwcie się, jak po przeczytaniu książeczki usłyszycie "Jeszcze raz, od początku". Ja tak usłyszałam 3 razy pod rząd ;)

Zapraszam do zapoznania się z innymi pozycjami wydawniczymi Dodo4Story
oraz odwiedzenia Fanpage'u 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...