wtorek, 11 listopada 2014

Puzzle piankowe Malý génius

Dzisiaj chciałabym wam przedstawić sposób na połączenie dobrej zabawy z nauką, a wszystko to dzięki  puzzlom piankowym czeskiej firmy Malý génius.


Otrzymaliśmy dwa zestawy puzzli:
Mata piankowa Maxi Liczby składa się z 12 puzzli o wymiarach 32x32 cm oraz znaków + - . Grubość to 8 mm. Powierzchnia po rozłożeniu dywanika wynosi 120 x 90 cm.
cena: 69,00 zł
- jest to bardzo dobry czeski produkt
- są bezpieczne, sprawdzone zgodnie z obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa EN 71
- łatwe do utrzymania w czynności, wystarczy umyć wodą
- rozwijają wyobraźnię
- nie zawierają formamidu i węglowodorów wielopierścieniowych
8 x Mata piankowa Maxi jeden element. Otrzymaliśmy 8 gładkich puzzli o wymiarach 32 x32 cm. Powierzchnia po rozłożeniu dywanika wynosi 120 x 60 cm.
cena: 6,00 zł za 1 element
Jeśli chodzi o dostawę, to była iście ekspresowa. Paczkę przyniósł kurier GLS na drugi dzień roboczy (otrzymałam wcześniej link do śledzenia przesyłki). Przesyłka była bardzo porządnie zapakowana i nie miała prawa uszkodzić się w transporcie. Obsługa sklepu bardzo miła, pomocna i porozumiewająca się w języku polskim.

Puzzle są bezpieczną zabawką, są miękkie i pozbawione ostrych krawędzi. Co ważne nie zawierają formamidu oraz węglowodorów wielopierścieniowych, które wpływają niekorzystnie na zdrowie naszych dzieci.

Piankowe puzzle są leciutkie, więc możemy je ze sobą zabierać np. do znajomych u których wolelibyśmy, aby nasze dziecko nie pokładało się na podłodze ;) A tak rach-ciach rozkładamy dywanik i niech maluszek bawi  się  w kontrolowanym higienicznie otoczeniu ;)

Dużą zaletą jest łatwość utrzymania puzzli w czystości. Wystarczy je odkurzyć i przetrzeć wilgotną szmatką. Oczywiście puzzle nie śmierdzą, a czasami zdarza się to przy puzzlach innych firm.

ZABAWA I  NAUKA
Ten edukacyjny gadżet łączy w sobie naukę cyfr, utrwala kolory, ćwiczy również sprawność małych rączek, a wszystko to dzieje się podczas świetnej zabawy.

Z puzzli możemy ułożyć matę-dywanik, na której bardzo przyjemnie jest się bawić, czy też posiedzieć. Stanowi również izolację od zimnej podłogi. Dywanik jest  także śliczną ozdobą pokoju, ponieważ zawiera żywe kolory.


Z dwóch zestawów puzzli, a więc całkiem sporej ilości, ułożyliśmy pokaźny domek.
Bardzo lubimy układać sześciany i inne przestrzenne konstrukcje, z których następnie są wbijane do środka cyferki.
Dopasowywanie brakującego elementu do pierwotnego miejsca również dostarcza mnóstwo zabawy, a przy okazji dziecko utrwala sobie kształt cyferek.
Oczywiście największą frajdę stanowi dla synka późniejsza destrukcja budowli.W kolejnej rundzie zabawy powstały dwa krzesła i stolik.
Możliwości mamy naprawdę sporo, a co ważne synek aktywnie uczestniczył w zabawie. Puzzle są bardzo lekkie, więc kiedy nasza pociecha zacznie przenosić konstrukcje , nie przedźwiga się.Nauczyliśmy się również, jak wyglądają cyfry elektroniczne i jak je samemu układać.


Wyższy stopień wtajemniczenia, to możliwość wykonywania prostych zadań arytmetycznych (dodawanie, odejmowanie).  Jest to kolejny przykład na to, że puzzle to zabawka, która rośnie razem z dzieckiem. Na pewno posłuży nam przez szereg lat. Zdjęcie pochodzi ze strony producenta. 
W sklepie internetowym mamy naprawdę duży wybór puzzli. Nas bardzo zainteresowały puzzle 3D, a szczególnie motyw ciuchci i wagonika, bo synek jest entuzjastą kolei :) Myślę, że będzie to dla niego świetny prezent na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.


Zapraszam serdecznie do zapoznania się z innymi produktami Malý génius 
oraz odwiedzenia fanpage'u na FB

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...