piątek, 5 grudnia 2014

Pomysł na prezent: autorskie książeczki BAJDARAJ

Kochani chciałabym wam przedstawić moje nowe odkrycie, a mianowicie serię autorskich książeczek wydawnictwa Bajdaraj Maria Wejner. W dzisiejszym poście przedstawię dwie książeczki Piesio Grzesio i przyjaciele oraz Miś Krzyś i przyjaciele. Swoją drogą, to świetny  pomysł na prezent :)


Miś Krzyś i przyjaciele.

Informacje:
Wydawnictwo: Bajdaraj Maria Wejner
Ilustrator:  Wojciech Wejner
Objętość: 16 stron + 2 karty z naklejkami
Okładka: miękka
Dodatki: naklejki 30 sztuk
Format: A4
Cena:  5,99 zł 
"Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Śliczny wierszyk, jasno sprecyzowane zadania, kolorowe i miłe w odbiorze ilustracje, oraz naklejki gwarantują dzieciom dobrą zabawę i pomogą w pierwszych kontaktach z literkami, cyferkami i językiem angielskim."

Piesio Grzesio i przyjaciele.

Informacje:
Wydawnictwo: Bajdaraj Maria Wejner
Ilustrator:  Wojciech Wejner
Objętość: 16 stron + 2 karty z naklejkami
Okładka: miękka
Dodatki: naklejki 70 sztuk
Format: A4
Cena:  3,80 zł (promocja)
"Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym.  Śliczny wierszyk o piesiu Grzesiu, jasno sprecyzowane zadania, kolorowe i miłe w odbiorze ilustracje oraz naklejki gwarantują dzieciom dobrą zabawę i pomogą w pierwszych kontaktach z literkami, cyferkami i językiem angielskim."

Książeczki przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ja mam trzylatka i książeczki bardzo nam się spodobały. Oczywiście synek nie był w stanie rozwiązać wszystkich zadań edukacyjnych, ale i tak mieliśmy mnóstwo zabawy.


Obie książeczki rozpoczynają się i kończą bardzo podobnie. Na wstępie dziecko proszone jest o namalowanie swojego portretu i napisanie (oczywiście jeśli umie) swojego imienia. Na koniec po "wyczerpującej pracy" malec otrzyma dyplom. Mój synek jest łasy na komplementy i pochwały, więc dyplom został pokazany dosłownie każdemu (łącznie z listonoszem). Powiem szczerze, że pierwszy raz spotkałam się z takim fajnym pomysłem.Następnie poprzez urocze wierszyki poznajemy głównych bohaterów misia Krzysia (Misio Krzysio i przyjaciele) oraz piesia Grzesia z książeczki Piesio Grzesio i przyjaciele. Wszelkie polecenia są tak czytelne, że nawet nie musimy dzieciom tłumaczyć , co należy zrobić. Przy sweterku misia narysowano czerwona kredkę i synek od razu domyślił się, że ubranko należy pokolorować na czerwono.No i dochodzimy do sedna sprawy, czyli naklejek :) Naklejki znajdziemy na dwóch dodatkowych kartkach. W książeczce o misiu znajdziemy ich 30, a o piesku aż 70. Odklejają się bez problemu, nawet trzylatek sobie poradził. Miejsca na nalepianie naklejek są bardzo czytelnie oznaczone.

Zabaw edukacyjnych jest sporo . Ja przedstawię tylko część z nich. 


Zabawa "co tu nie pasuje?" jest jedną z ulubionych mojego synka. Piłeczka została od razu przekreślona, a ubranka objęte w kółeczka. Nalepki zostały nalepione, więc szykujemy się do kolorowania trusi Olgusi.


Z książeczkami Bajdaraj poznamy również figury geometryczne. Dodatkowo należy pokolorować figury na odpowiednie kolory.Książeczki edukacyjne pomagają najmłodszym w pierwszych kontaktach z literkami i cyframi. Wraz z misiem Krzysiem poznajemy literkę G oraz cyferkę 5. Starsze dzieci próbują również napisać imię Grzesio oraz cyferkę pięć. Natomiast z piesiem Grzesiem poznamy literkę K oraz cyfrę 8. Świetnym pomysłem jest dodanie strzałek wskazujących prawidłowy kierunek pisania.


Ćwiczymy również spostrzegawczość w zabawie "znajdź cztery różnice" oraz "znajdź cień Kotki Dorotki".


Kolejna zabawa polega na dokończeniu i pokolorowaniu obrazka. Zwierzątka są tak przejrzyście namalowane, że 5 czy 6 latek będzie mógł sam namalować takiego zwierzaka, nawet bez linii pomocniczej.

Każda z książeczek wydawnictwa Bajdaraj charakteryzuje się ślicznymi ilustracjami. Wydane są bardzo starannie i mają prześliczne kolory szaty graficznej. Niestety nie jestem w stanie oddać ich piękna w pełni, bo moje zdjęcia pozostawiają sporo do życzenia.
Na stronie wydawnictwa możemy pobrać i wydrukować śliczne kolorowanki z bohaterami książeczek edukacyjnych.Reasumując: Książeczki edukacyjne dbają o wszechstronny rozwój naszych dzieci. Polecam je serdecznie, a możecie je zakupić m.in. TUTAJ.

Kochani jeśli jesteście z Wrocławia, to serdecznie zapraszam na Targi Dobrych Książek, które trwają do 7 XII (Dworzec PKP). Jest mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, a ofertę Bajdaraj możemy zakupić w bardzo atrakcyjnych cenach na stoisku nr 70.


Ja wybrałam Śnieżynkowe zabawy, Gwiazdkowe zabawy oraz Truś Piotruś i przyjaciele. Dodatkowo otrzymałam płytę Misiowe Piosenki. Sympatycznie? A jakże :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...