poniedziałek, 30 marca 2015

Złodziejki czasu - Hanna Cygler

Złodziejki czasu to pierwsza powieść Hanny Cygler, którą miałam okazję przeczytać. Bawiłam się fantastycznie podczas lektury i w najbliższym czasie na pewno sięgnę po kolejne książki tejże autorki. 


Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS
Autor: Hanna Cygler
Objętość: 368 strony
Okładka: zintegrowana
Format: 128 x 197
Cena: 32,90 zł

Złodziejki czasu, to opowieść o czterech pisarkach, które łączą dwie rzeczy przyjaźń oraz pasja do pisania. Dzieli je wszystko inne: temperament, wiek, status majątkowy, rodzinny, a nawet uprawiany gatunek literatury. Anna jest biografem, Kinga pisze horrory, Elwira kryminały , a Maria romanse. Bohaterki są tak różne, że na pewno każda z nas znajdzie tu postać, którą szczególnie polubi. Panie poznajemy podczas festiwalu literatury kobiecej, a akcja rozgrywa się w przeciągu roku w Siedlcach, Gdańsku oraz Warszawie. Jest to opowieść o miłości i zdradzie, problemach małżeńskich, marzeniach  i niespełnionych nadziejach. Obserwujemy świat pisarski od kulis. Teraz patrząc na książkę zdaję sobie sprawę, jak wiele trudu, zabiegów i pracy trzeba włożyć, aby dana pozycja wydawnicza ukazała się na rynku.

Praktycznie od pierwszych stron zostałam uwiedziona i zaintrygowana losami naszych przyjaciółek. Z każdą kolejną stroną książka nabiera tempa i jest coraz ciekawiej. Powieść bardzo dobrze i szybko się czyta. Poszczególne wątki naturalnie przechodzą jeden w drugi. Książka zapewni nam mnóstwo emocji,  rozbawi nas oraz wzruszy do łez. 

Po lekturze książki, to raczej panią Hannę Cygler nazwałabym złodziejką czasu. Od lektury nie można się wręcz oderwać.  Mam nadzieję, że ukaże się druga część fascynującej opowieści o losach naszych bohaterek. 

Dziękuję wydawnictwu Dom Wydawniczy REBIS za egzemplarz recenzencki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...