sobota, 16 lipca 2016

Mata edukacyjna - "Królestwo zwierząt" od Canpol Babies

Dzisiaj przedstawiam domowy plac zabaw mojego najmłodszego synka - matę edukacyjną "Królestwo zwierząt", którą otrzymaliśmy w ramach testów na Blogosferze Canpol Babies. 


Pierwszy raz spotkałam się z tak funkcjonalną i wszechstronną matą. Po pierwsze jest ogromna, bo jej wymiary po rozłożeniu to 156 na 83 cm . Dziecko może swobodne się obracać  i zmieniać pozycję.


Jeśli akurat nie mamy miejsca, to możemy ją złożyć w prawie kwadrat (wym. 74 na 83 cm ).


Super pomysłem jest możliwość zrobienia z maty namiotu dla naszego malucha ( wystarczy brzegi rozłożonej maty zaczepić na pałąkach), chociaż i mój 4-latek zapragnął "pomieszkać" w takim domku. Dzięki tej opcji nasza mata rośnie razem z dzieckiem, bowiem taki namiot idealnie nadaje się do zabawy dla chodzącego już szkraba. Poprzednią matę przestaliśmy używać, kiedy tylko synek zaczął raczkować (nie była już interesująca dla dziecka), a teraz mogę zrobić tunel do raczkowania ;)


Na pałąkach przywieszone są kolorowe zabawki, pluszowa biedronka i kwiatek, grzechotki: kwiatki, gwiazdka oraz przeźroczysta obręcz z koralikami w środku. Zabawki możemy łatwo odczepiać i podczepiać nowe. Pałąki montowane są do maty za pomocą wygodnych zatrzasków.


Mata, wykonana jest z miękkiego materiału o różnorodnej, kontrastowej fakturze. Różne skrawki stymulują rozwój zmysłu dotyku u niemowlęcia. Niektóre fragmenty maty kryją w sobie niespodzianki – za pomocą dotyku, maluszek odkrywa ich szeleszczące ( np. uszy słonia, skrzydełko ptaszka), magiczne dla zmysłów właściwości. Mamy również piszczałki (akurat one nas trochę uwierały), grzechotkę, lusterko oraz wibrujący liść, który zrobił u nas prawdziwą furorę. Mata jest dość gruba, więc dobrze izoluje dziecko od chłodnej podłogi. 


Matę  łatwo składa się i rozkłada. Umieszczona jest w przeźroczystym pokrowcu. Mata w zależności od sklepu kosztuje od 109 zł wzwyż. Cena jest adekwatna do jakości. 


Jeżeli zależy nam na rozwoju poznawczym i motorycznym naszych szkrabów, warto zaopatrzyć się w matę edukacyjną "Królestwo zwierząt" od Canpol Babies.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...