sobota, 2 lipca 2016

Rycerzem być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach

Rycerzem być to poradnik savoir vivre’u dla najmłodszych. Zofia Stanecka podpowiada nie tylko chłopcom, jak wypada zachować się w różnych okolicznościach i miejscach. 


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zofia Stanecka
Seria: Poradniki
Objętość:  64 strony
Okładka: twarda
Format: 210 x 250 mm
Cena: 29,99 zł 26,99 zł

W książce poznajemy sympatycznego pierwszoklasistę Marcela, który marzy by zostać prawdziwym rycerzem. Tylko co to znaczy w dzisiejszym świecie? Czy współczesny rycerz musi mieć zbroję i miecz?

W każdym z ośmiu rozdziałów Zofia Stanecka ukazuje nam,  jak powinien zachowywać się współczesny rycerz. Najmłodsi dowiedzą się m.in. jak zachować się na meczu piłki nożnej ( zasady fair-play, kulturalne kibicowanie), podczas przejażdżki rowerowej, przy stole, na basenie ( odpowiedni strój, cierpliwe czekanie na swoją kolej przy zjeżdżalni), w kinie (nie rozmawianie podczas seansu, wyłączenie telefonu, sprzątanie po sobie), podczas ślubu i wesela (odpowiedni strój, kulturalna zabawa) czy podczas wizyty w szpitalu. Po każdym rozdziale mamy dwustronne podsumowanie zasad i porównanie rycerza średniowiecznego ze swoim współczesnym odpowiednikiem. Całość dopełniają humorystyczne i kolorowe ilustracje. 

Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...