czwartek, 11 sierpnia 2016

Zabawa z Pszczółką Mają.

Dzisiaj na blogu pszczółkowy zawrót głowy. Przedstawiam trzy bardzo ciekawe książeczki o Pszczółce Mai i jej sympatycznych przyjaciołach. Wszystkie są nowościami wydawnictwa Egmont. 


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Marta Jamrógiewicz
Seria: Wodne kolorowanie
Objętość: 16 stron
Okładka: miękka
Format: 210 x 280 mm
Cena: 7,99 zł  7,19 zł

Propozycja dla najmłodszych dzieci (według mnie od 2 lat), które dopiero zaczynają malować farbami.

Wystarczy tylko zwilżyć pędzel w wodzie, pociągnąć nim po obrazku (zakropkowana przestrzeń) i rysunek nabierze barw. Prawdziwa magia :) Dzieci malując wodą ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację i zdolności manualne. Malowanka wodna prezentuje ośmiu bohaterów: Pszczółkę Maję, Gucia, Filipa, ślimaka Szymka, Teklę, Beatrycze, Klarę oraz Królową pszczół. Każdej ilustracji towarzyszy krótki tekst, który jest idealnym dopełnieniem rysunku. Pędzelek, trochę wody i świetna zabawa gwarantowana! Polecam.Rysuję i ścieram. Pszczółka Maja

Wydawnictwo: Egmont
Autor: Paulina Kaniewska
Seria: Write&wipe
Objętość: 16 stron
Okładka: miękka
Format: 205 x 270 mm
Cena: 12,99 zł  10,39 zł

Książeczka skierowana dla nieco starszego odbiorcy ( według mnie w przedziale wiekowym 3 - 5 lat).

Książeczka wykonana jest z trwałego materiału, dołączono również do niej mazak zakończony gąbeczką do ścierania. Zasada działania jest bardzo prosta, dziecko maluje po śliskich stronach mazakiem, a później może zetrzeć swoją pracę i zacząć zabawę od nowa.  Na 16 stronach maluchy ćwiczą rękę, wprawiają się do pisania, poznają cyferki. Mamy tutaj wyszukiwanie różnić, pisanie po śladzie, łączenie w pary, obrysowywanie, rysowanie i wiele innych zadań. Całość prezentuje się bardzo wesoło i kolorowo.

U nas książeczka Rysuję i ścieram zrobiła prawdziwą furorę. Czasami mam wrażenie, że samo zmazywanie było super zabawą. 
Wielka Księga Łamigłówek. Pszczółka Maja

Wydawnictwo: Egmont
Autor: Anna Porowska-Chłus
Seria: Wielka Księga Łamigłówek
Objętość: 176 stron
Okładka: miękka
Format: 210 x 250 mm
Cena: 16,99 zł  15,29 zł

Pozycja skierowana do dzieci w wieku 3 - 7 lat. Bardzo obszerna, bo mająca aż 176 stron zapełnionych zagadkami i łamigłówkami. Na każdej stronie u góry znajduje się krótkie polecenie a pod nim zadanie dla dziecka.

Stopień trudności zadań jest zróżnicowany i na pewno każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Mamy tutaj wyszukiwanie różnic, łączenie kropek, krzyżówki, rebusy, zagadki, rysowanie według wzoru, labirynty, kolorowanie z legendą, szlaczki czy szukanie cienia.

Wielka Księga Łamigłówek zapewni naszym dzieciom wiele godzin dobrej zabawy. Przy okazji najmłodsi wiele się nauczą. Znajdują się tutaj bowiem ćwiczenia wspomagające początki pisania i czytania, naukę cyferek i liczb oraz prostych działań matematycznych, doskonalenie wszelkich umiejętności manualnych, ćwiczenie spostrzegawczości, czy logicznego myślenia.

Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...