poniedziałek, 20 lutego 2017

Cyferkowe szaleństwo z Wydawnictwem Greg

Liczby zawsze odgrywały w naszym życiu sporą rolę, nic więc dziwnego, że książeczka "Cyferki, czyli wierszyki o cyferkach" bardzo przypadła nam do gustu.


Wydawnictwo: Greg
Autor: Urszula Kamińska
Seria: 64 strony w kolorze
Objętość: 64 strony
Okładka: twarda
Format: 175 x 250 mm
Cena: 7,98 zł 

Na samym początku książki znajdziemy odpowiedź na pytanie "Co to jest liczba?". Następnie dzieci poznają cyfry od 0 do 20. Co ważne dowiedzą się również, w jaki sposób zapisuje się cyferki od 0 do 9. Liczby 100, 1000 i cyfry olbrzymy nie będą już dla najmłodszych tajemnicą. Dodatkowo zostały opisane dni tygodnia, miesiące, dni w roku, sposób liczenia czasu, ważenia - słowem wszystko, co tylko da się policzyć. Każdej cyferce czy zagadnieniu towarzyszy wierszyk. Jedne są krótsze, drugie dłuższe, ale wszystkie są pełne humoru.

"Cyferki, czyli wierszyki o cyferkach" wybrałam z myślą o moim młodszym synku, ale to 5-latek przejął książkę do swojej biblioteczki. Był zachwycony zwłaszcza przedstawieniem kosmicznie wielkich liczb (jego słowa) jak m.in. kwintylion, decylion, centylion czy liczba googol. Wstyd się przyznać, ale już zapomniałam ile każda z tych liczb ma zer po jedynce. Mój roczniak jednak z ciekawością ogląda ilustracje i słucha wierszyków. No wiecie "czym skorupka za młodu ..." i tak dalej ;)

Od strony graficznej książeczka jest przecudowna, a twarda oprawa sprawi, że książka będzie długo służyć. W środku też wszystko zostało doskonale narysowane. Ilustracje są kolorowe, wesołe i świetnie komponują się z treścią.

"Cyferki, czyli wierszyki o cyferkach" to książka, która ma walory nie tylko czysto rozrywkowe. Poprzez zabawę i w przystępnej formie dziecko przyswoi sobie matematyczne pojęcia. 

Najbardziej w książeczce zaskoczyła mnie cena, bo za tak wartościową i świetnie wydaną pozycję zapłacimy ... 7,98 zł. Czy warto?  Oczywiście.
Za książkę serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Greg.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...