wtorek, 27 sierpnia 2019

Nasza przygoda z Akademią Mądrego Dziecka (3)

Kochamy niebanalne książeczki i dzisiaj pokazuję dwie kolejne - "Owady i kwiaty" oraz "Myszka szuka domu". Obie należą do fantastycznej serii Akademia Mądrego Dziecka


Są to książeczki, które samą okładką zachęcają maluszki do sięgnięcia po lekturę. W środku jest równie ciekawie. Twarda oprawa, bezpieczne, zaokrąglone rogi, a do tego kolorowe, niebanalne ilustracje z wycięciami na sztywnym papierze. Rymowane książeczki zabierają dzieci do świata zwierząt. Wesołe wierszyki wpadają w ucho, a tajemnicze dziury sprawiają, że nawet maluszek jest w stanie wysłuchać opowieści.

Myszka szuka domu i w tym celu odwiedza przeróżne zwierzęta (misia, borsuka, lisa, bobra, królika, puchacza, wiewiórkę, dzięcioła, kreta i węża). Najmłodsi dowiedzą się, w jakich domkach mieszkają inne zwierzęta i jakie mają zwyczaje. Co ciekawe, na stronie z ilustracją widzimy mały fragment kolejnego bohatera książeczki. Dziecko po ogonku, uchu, czy łapie może odgadnąć jakie kryje się zwierzątko. Taka dodatkowa atrakcja bardzo przypadła nam do gustu.Owady i kwiaty to taki atlas z owadami i roślinami dla najmłodszych. Mamy tu nie tylko znane kwiaty dla maluszków jak słonecznik, stokrotka, mak, czy dzika róża, ale także dość osobliwe jak klematis, nenufar, powój. Z owadów zaskoczeniem dla nas był skorek i modliszka.
Ilustracje są bardzo ciekawe, kolorowe i przedstawiają owady w niecodziennych sytuacjach i strojach.Księgarnia EGMONT


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...