Oto mój stosik przeczytanych w styczniu książek :), w związku z akcją " Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu". Nie pogardzę żadną książką, nawet jak mnie kompletnie nie wciąga, to i tak muszę przeczytać do końca. Nawet nie wiedziałam, kiedy nazbierało się aż tyle książek. Czas wybrać się ponownie do biblioteki. EDIT: Nie liczę okładek, więc 1 cm = 199 stron.
PODSUMOWANIE - STYCZEŃ
przeczytane książki: 9
ilość stron: 3770
średnio dziennie stron: 121
wysokość stosu książek: 19 cm
książka miesiąca: Marco Patricelli " Ochotnik"
klapa miesiąca: brak
- "U boku Łupaszki" Jan Stanisław Smalewski - historia 5 Brygady Wileńskiej pod dowództwem legendarnego majora Szendzielarza "Łupaszki" we wspomnieniach dowódcy 3 szwadronu por. Antoniego Rymszy "Maksa". Niesamowita książka, niestety mnie w szkole uczyli innej historii, więc teraz muszę nadrabiać.
- "Dom" Frank Peretti, Ted Dekker - średni thriller na jedno popołudnie, taki sobie.
- "Podpalaczka" Stephen King - po raz kolejny nie zawiodłam się na Kingu. Polecam.
- " Syn Zarządcy Sierocińca" Adam Johnson - jeśli w Korei Północnej jest tak jak opisuje autor książki, to my żyjemy w raju. Wstrząsający i przejmujący obraz Koreańskiej Republiki Ludowo- Demokratycznej.
- "Żelazny dom" John Hart - początek nudny i mało wciągający, ale później książka bardzo interesująca z zaskakującym końcem.
- "Milcz nawet po śmierci" James Craig - w sam raz na urlop, szybko się czyta.
- "Kilka sekund od śmierci" Harlan Coben - intryga, której początki sięgają czasów Holokaustu. Szybko się czyta, średnio mi się podobała.
- " Tatiana i Aleksander" Paullina Simons - wzruszająca opowieść o miłości, prowadząca czytelnika przez rozdartą wojną Europę. Do książki wracam co jakiś czas i zawsze tak samo ryczę podczas czytania ;)
- " Ochotnik" Marco Patricelli - o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. W 1940 roku za zgodą dowództwa podziemia rotmistrz Pilecki na ochotnika poszedł do Auschwitz, by zorganizować tam ruch oporu. Zadanie wykonał. Po dwóch latach i siedmiu miesiącach dokonał brawurowej ucieczki z obozu. Napisał pierwsze na świecie raporty o Holokauście. W Powstaniu Warszawskim bronił "reduty Pileckiego". A po wojnie... Reżim komunistyczny w Polsce poddał go torturą i skazał na śmierć. Miejsce jego pochówku do dziś pozostaje nieznane. Kolejny zapomniany bohater.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz